Wpis z mikrobloga

  • 727
Jak ktoś się łudzi, że w tym kraju będzie kiedyś lepiej to opowiem Wam sytuację jaka miała miejsce - kilka dobrych lat temu. W tamtym okresie podczas studiów postanowiłem w wakacje dorobić na kasie (małe kino miasto 15k).
Pamiętacie zapewnie film o naszym szanownym Karolu Wojtyle o oryginalnym tytule "Karol. Człowiek, który został papieżem" oraz jego kontynuację "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem". Nie będziemy wchodzić w szczegóły tych tytułów - po latach wiadomo, że mają one tyle wspólnego z prawdą co stwierdzenie przez moją osobę, iż praca na kasie była moją pasją.

Pewnego pięknego słonecznego dnia pod moim lokalnym kinem przyjechał autobus. Kasa biletowa wychodziła na zewnątrz budynku i było można do niej bezpośrednio podejść z ulicy. Z autobusu wyszły (chociaż w stosunku co do niektórych bardziej wypełzły osoby w średnim wieku 60-70 lat w większości kobiety aczkolwiek było kilku facetów wraz z miejscowym księdzem). Delegat jak mniemam podszedł do okienka i poprosił o bilety na produkcję "Och, Karol 2" dokładnie podkreślone zostało, że chodzi o film z Papieżem na plakacie (jak zapewne większość pamięta w wszystkich tych produkcjach główną rolę grał Piotr Adamczyk). Sprzedałem te zawrotne jak na nasze kino 50-60 biletów a owa grupa weszła do kina. Co się później wydarzyło przerosło moje wyobrażenie. Po 10 może 15 minutach seansu owa grupa (jak się później okazało kółka różańcowego) prawie zdemolowała kino wraz z moją osobą siedząca w tej śmiesznej kanciapie :) Zostałem oskarżony o uwaga "szkalowanie papieża :D" Na miejsce została wezwana nawet policja. Finalnie podziwiałem funkcjonariuszy za powstrzymanie śmiechu jednak nie dało się przetłumaczyć owej grupce, że Piotr Adamczyk to aktor i gra inne role niż papież. Nawet TVN został już w to zamieszany bo jak się okazało brał udział w produkcji tego filmu (co było wspomniane chwilę przed seansem) a nasze kino współpracuje z "TVN-ami i Żydami" w celu oczerniania papieża xD

Wtedy naprawdę dotarło do mnie, że dopóki tamto pokolenie nie upadnie zawsze będzie w tym kraju źle.

#heheszki #bekazkatoli #bekazpisu #ciekawostki #film #pracbaza
Caracas - Jak ktoś się łudzi, że w tym kraju będzie kiedyś lepiej to opowiem Wam sytu...

źródło: comment_1604993819zuGM4rp03eX4KB5nF5ysAD.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Caracas: Przejedź się koło kościołów w niedzielę. Tam nie chodzą tylko starzy ludzie, więc tak szybko to to nie wyginie. Ludzie są tępi i lubią w coś wierzyć. Bajki opowiadane od urodzenia idealnie się w to coś wkomponowują.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@Placek_po_wegiersku Głównie chodziło o szkalowanie papieża (chyba utożsamiali osobę Adamczyka z Wojtyłą i wg. mógł on grać tylko papieża) ale wmieszał się w to TVN wraz z Żydami i nakręcili inny film z nim :D Taka ich zajebista logika czego nie rozumiesz :) Przecież to jeden wielki spisek masonów
  • Odpowiedz
@Caracas: @FFFFUUUU: pasta czy nie, kumpel z policji opowiadał, że notorycznie przed interwencja u starych ludzi pare lat temu musieli tlumaczycć, że są policjantami bo stare baby nie chciały ich wpuścić bo zamawiały w11 z telewizji. a sam adamczyk czy zmijewski wspominali w ktoryms wywiadzie ze stare baby potrafia im sie spowiadac ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Caracas: biorąc pod uwagę, że premiera tego filmu miała miejsce 9 lat temu a jak sam wspomniałeś średnia wieku oscylowała w granicach 70 lat to w dużej mierze problem mógł się już sam rozwiązać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiejsi 60-latkowie już nie są tacy głupi, mam rodziców w tym wieku. Owszem, przywiązanie do wiary wciąż silne ale jak ksiądz jest zbyt pewny siebie i przegina pałę
  • Odpowiedz
osoby w średnim wieku 60-70 lat


@Caracas: Wszystko ok ale przestańmy w końcu robić #!$%@?ę z języka polskiego i nazywać starców ludźmi w średnim wieku.
  • Odpowiedz
Kasa biletowa wychodziła na zewnątrz budynku i było można do niej bezpośrednio podejść z ulicy.


@Caracas: Widziałem takie na filmach z USA, gdzie można w Polsce zobaczyć?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kszychu Miejscowość turystyczna. Kino też otwarte tylko maj - początek września. Teraz kasa jest w środku a w miejsce starej kasy stoi lodziarnia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Vertesio: ale o co chodzi? Brzmi legitnie. Stare baby myślały że "och Karol 2" to jest kolejny film o papaju i zorganizowały wycieczke.
  • Odpowiedz