Wpis z mikrobloga

@Vitass otwórz instrukcje i zobacz co masz wpisane jako zalecany olej. Ja jeżdżę swoją od nowości od 13 lat ( 240k przebiegu) i leje do niej tylko zalecany olej. Nigdy nie miałem najmniejszego problemu z tym silnikiem (a to ten sławny twin Spark).
  • Odpowiedz
@coo84: 12 lat, pomyliłeś się o 1/3 ale fakt nowy nie jest co nie znaczy, że nie chcę dbać o niego wolę dołożyć do lepszego oleju i później mniej wydać na przeglądzie. Ci co zalewają byle gównem to później płaczą, że alfa awaryjna. Tak samo tankuję 98 ponieważ nie ma u nas 95 e5 a nie stać mnie na to żeby dokładać do ekologii i niszczyć silnik e10.
  • Odpowiedz
@Vitass: jesli myslisz ze e10 niszczy silnik bardziej niz e5 to ja ci juz nie pomoge xD Dodawanie bioestrow trwa juz tak dlugo ze WSZYSTKIE silniki z katalizatorem sa do tego dostosowane, jedyne samochody jakie moga miec z tym problemy to gaznikowe w ktorych rozdupca uszczelki od biododatkow.
  • Odpowiedz
@Vitass:
"Olej silnikowy 10W60 ma bardzo szerokie zastosowanie w silnikach wymagających dolewek lub mających problem z ciśnieniem oleju silnikowego."

Hahahhahahhahahahhahahahahahhahahahahahhahahahahaha.
  • Odpowiedz
  • 1
@Vitass od ladnych kilku lat jezdze tylko na Orlenie MaxExpert. Mialem go za free, wiec zaczalem go uzywac i okazalo sie ze jest git, silnik w srodku czysciutki. Leje go do dupowozow (Hondy, Octavia), to transportera (t4), do treningowki (Civic) i do driftowozu (is200). Wczesniej mialem trzy Beemi (drifto-daily) i tez wszystkie na Orlenie lataly.
  • Odpowiedz