Wpis z mikrobloga

Nie ma bardziej ruchanego środowiska wśród graczy jak Pecetowcy i czym jestem starszy tym bardziej to odczuwam xD. Generalnie czym jesteś starszy im mniej siedzisz w artykułach na necie tym ten świat technologii ucieka ci szybciej. Generalnie rok temu chciałem złożyć jednostkę ,wtedy za około 4k netto składało się mega opłacalny komputer na lata (!!!) z Ryzenem 3 3600 , 16gb ramu i rtx 2060 a dziś .. No oglądam sobie benchmarki z nowych gier ,z nowego Assasina i Watch Dogsów i te gry w 1080p w średnich potrafią spaść ponizej 60 klatek.Wyobrażacie sobie?Komputer za 4 tys netto po roku czasie ma problemy by uciągnąc nowe gry w rozdziałce która jest wykorzystywana od kilkunastu lat . Ja już o rozdziałce 4k nie mówie która powoli robi się standardem

-No ale hurr...durr.. płacimy dużo za sprzęt ale oszczędzamy sobie na grach.No faktycznie oszczędzamy ,nowe gry wychodzą 10% taniej na pc (229zł na kompa 260 na konsole) i ile tych nowych gier kupicie w skali roku? 5-6? Czyli oszczędzimy ze 150 zeta czyli w sumie koszt za który kupimy do kompa...no sam nie wiem co można za tą cenę kupić

No ale przecież wyprzedaże na steam , hurr durr gry mega tanie.No spoko tylko że na takiej konsoli gra za rok-dwa spada do tak absurdalnych cen że możemy mieć nowe gry praktycznie za darmo legalnie.Takie exy Sony chodzą nowe po 50-80zł sprzedajemy je za 80% wartości nowych na olxie i okazuje się że ograliśmy kapitalny tytuł za kilkanaście złotych xD ....

Dzisiaj patrzałem na ceny nowych kart od AMD rewelacyjnie tanich i oferujących mega wydajność.Jak zobaczyłem 650 dolarów za najtańszą wersję RX 6800 czyli 580 dolarów co daje jakieś 3.5k złotych w Polskich sklepach za najtańsza kartę do gier która za rok-dwa bedzie przestarzała to #!$%@? ten biznes i chyba zostaję od jutra konsolowcem
#gry #komputery #pcmasterrace #xbox #sony #konsole
  • 14
Jakby ktoś chciał jeszcze mówić coś o #pcmasterrace to najbardziej opłacalny zestaw za 4k sprzed roku :
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2019?page=0,9
Nie ma tu obudowy.Za 4k netto kupujemy komputer który po roku nie ciągnie nowych gier w 60 fps na średnich w 1080p gdzie gównokonsola za 2250 netto ciągnie je w 4k/60fps/Ray Tracing.
To już nawet nie jest smutny żart xD
229zł na kompa 260 na konsole


@comamtuwpisac: protip - gamepass i klony. Właśnie skończyłem WD:Legion w wersji hiper uber max a od jutra Valhalla, podobnie ze wszystkimi bzdurnymi dlc i bonusami preorderowymi. W sumie razem za 59 PLN. Nawet jak nie przejdę Valhalli do końca miesiąca to 110 pln za 2 gry na premierze to spoko cena.
A #!$%@? mi w dupę sprawdzę jedną rzecz. Najpopularniejszy argument na pc to darmowe granie online.Aż z ciekawości sprawdzilem ile kosztuje na konsoli roczny abonament .To wychodzi jakieś 18 zeta za granie online na miesiąc wtedy xD No absurdalnie drogo zważając na to ze za rok na taki abonament płacimy z 200 zeta a w skali roku to zwykły procek w kompie straci 2x tyle na wartości.
@comamtuwpisac: niby co się takiego podziało? Boli cię że lowend starzeje się jak lowend.

Wiem że jest milion innych sposobów na marnowanie kasy ale moja fanaberia w postaci 1080ti 3 lata temu powoduje że nie muszę kupować Ampere, Legion który na uber zabija 3090 po pokręceniu ustawieniami chodzi mi przyzwoicie, wiadomo nie ma światełek ale mało mnie to obchodzi.
Valhalla podobno chodzi porównywalnie z Odyseją więc znowu będę miał z 80fps
No oglądam sobie benchmarki z nowych gier ,z nowego Assasina i Watch Dogsów i te gry w 1080p w średnich potrafią spaść ponizej 60 klatek


@comamtuwpisac: może na maksymalnych ustawieniach które zazwyczaj nie różnią się wizualnie od "high". Schodzisz na high/medium, nie widzisz różnicy w obrazie, a masz 70-100 fps na ww. zestawie cpu + gpu. Na konsolach zazwyczaj grasz na odpowiedniku ustawień średnich.
https://www.youtube.com/watch?v=KYkCoWkWL3s
No i wymieniłeś czołówkę najbardziej wymagających
@only: Ty czytasz co ja piszę? xD
1.Mówie o ustawieniach średnich ,o tym że roczny komp za 4k nie trzyma na średnich stałych 60 klatek w nowych grach. GDZIE TU PISZĘ O USTAWIENIACH WYSOKICH?
2.No może gram na konsoli na średnich.I co z tego? Skoro komp za 4k nie może tego pociągnąć?
3.Dałeś linka do zupełnie innej części tej gry z początku 2018 roku gdzie byłoby aż śmiesznie gdyby nie ciągła
@comamtuwpisac: śmiało, powodzenia przy graniu w strzelanki. Próbowałem się przesiąść i się nie da... granie jak niepełnosprawny nie sprawia przyjemności. Musiałbyś zrezygnować kompletnie z grania na pc i grać tylko na konsoli po kilka godzin dziennie i może za pół roku coś z tego będzie.
@comamtuwpisac: Podaj jakiś inny tytuł w którym nie masz 60 klatek. W tym roku nie wyszło wiele tytułów z którymi nie poradziłby sobie 2060 60fps@1080p. Na pewno w microsoft flight simulator tylu nie isągniesz, nawet na minimalnych, ale to jest dość specyficzna produkcja, podobnie jest z remakiem crysisa który ma skopaną optymalizację.
Pisanie, że roczny komputer nie daje rady w 60 klatkach jest śmieszne jeśli za przykład podajesz dwie gry i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@comamtuwpisac: siedzę wyłącznie na PC, ale nie jestem ślepy, nowe konsole namieszają, to sprzęt świetnie zoptymalizowany do gier. Kocham komputery, ale może już nie warto wydawać kolejnych tysięcy na nowy sprzęt i cieszyć się konsolą przez kilka lat. Gorzej, że nie znoszę grać padem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aż z ciekawości sprawdzilem ile kosztuje na konsoli roczny abonament .To wychodzi jakieś 18 zeta za granie online na miesiąc wtedy


@comamtuwpisac: Często są promocje na PS+ za 180 zł/rok, czyli 15 zł/mies. Pomyśl jeszcze, że mając plusa dostajesz co miesiąc 2 gry "za darmo".
...a mając plusa i kupując PS5 za darmo dostajesz:

Batman: Arkham Knight
Battlefield 1
Bloodborne
Days Gone
Detroit: Become Human
Fallout 4
Final Fantasy XV
God