Wpis z mikrobloga

Rozglądam się powoli do drugiego feedera. Wstępnie planuje kupić kołowrotek Fox EOS 10000 +
1. Prologic C1 Wędka Karpiowa 3.60m 3.00lbs 3-skład. lub
2. DAIWA BLACK WIDOW CARP 3,60m 3,00lbs 3SKŁADY lub
3. Mikado Ultraviolet heavy feeder 360 /120g
Wszystkie cenowo wyglądają podobnie, parametrami z resztą też podobnie. Co byście wybrali z myślą o ciężkim feederze na rzekę?
#wedkarstwo
  • 13
@Yoshik: co to za rzeka? Ja na warszawskiej Wiśle używam cormoran bullfighter 3,9m 80-230g i zdaje to egzamin, z sumowym przyłowem daje sobie rade a i karpie na komercji wyjeżdżały bez problemu. Do tego nawet na najsztywniejszej szczytówce widać brania małych krąpików czy kiełbi.
@szafoski3: Chcę mocny, wytrzymały kołowrotek żeby poradził sobie z przyłowem. A co do kija to nie zależy mi na typowym karpiowaniu. Drgająca sczytówka też mnie za bardzo nie interesuje bo podłącze sygnalizator. Właśnie jaka jest duża różnica miedzy feederem na karpiówką?
Podstawowa to taka że feederem łowisz na drgającą szczytówkę - jest ona na tyle giętka, że widać na niej branie ryby.
Karpiówka, jeszcze 3 lbs jaką podałeś to jest na karpie 20+ kg chłopie. Na najsztywniejszej szczytówce mówisz widać branie? Nie mam pytań. Od jak dawna wędkujesz?
Sygnalizator brań na rzece? Oj no życzę powodzenia, chyba że rzucisz 200 gram ołowiu to może Ci się uda. Uciąg rzeki będzie powodował dzwonienie, chyba
@Yoshik: Feeder który podałeś będzie dobrym wyborem, mógłby być nawet do 150 gram, wszystko zależy jaki uciąg jest u Ciebie na Wiśle, ja łowię na Warcie tym Mikado Ultraviolet do 90 gram, 5 wymiennych szczytówek, zajebista sprawa - jadąc na jezioro zakładam najdelikatniejszą i widzę branie uklejki nawet.
Kołowrotek model 4000 w zupełności wystarczy, zobacz sobie Shimano Nexave, nie wiem czy jeszcze go produkują, musisz sprawdzić.
@szafoski3: Z Wisłą bywa różnie raz wylewa z koryta raz susza. Ale ogólnie w nurcie nie będę łowił. A co do kołowrotka szukam czegoś z wolnym biegiem raczej żeby można było iść się odlać na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yoshik ja mam tego uv do 120 gram i na warcie się broni. Koszyk 100 gram ogarnia jak trzeba. 15 gram z przyponem 0.10 też na plotki. Fajny uniwersalny kij. Kołowrotek z wolnym biegiem mam megabaits Elite 540. Jak na większą rybę to bierze 550 spokojnie on jest na większym korpusie juz. Za 300 stowki niezły zestaw
Chcę mocny, wytrzymały kołowrotek żeby poradził sobie z przyłowem. A co do kija to nie zależy mi na typowym karpiowaniu. Drgająca sczytówka też mnie za bardzo nie interesuje bo podłącze sygnalizator. Właśnie jaka jest duża różnica miedzy feederem na karpiówką?


@Yoshik: Mikado Golden Bay + SPRO Long Cast