Wpis z mikrobloga

@marcin_k: ważę 73kg ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkam na śląsku więc teren raczej pagórkowaty, ale hamowania mam mało więc raczej nie przegrzeję obręczy, bardziej mi chodzi o to czy na ustawkach w kogoś nie wjadę, bo droga hamowani się znacznie wydłuży
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewsky: nigdy nie jeździłem z karabonami, ale mocno interesowałem się tym tematem, więc na 100% Ci nie odpowiem. Największe wady to przegrzewanie na zjazdach i hamowanie na mokrym. Podobno dają jakieś warstwy bazaltowe, albo nacięcia laserem, żeby polepszyć właściwości hamujące. Ja kupiłem czarne aluminiowe Visiony, bo czasem jednak w tę górki jadę i wolałem mieć spokojna głowę.
@lewsky: trochę wody i na początku praktycznie brak hamowania, dziwne uczucie, trzeba dużo ostrożniej jeździć na zjazdach. Z Przełęczy Karkonoskiej zjeżdżałem zatrzymując się co jakieś 200m na najbardziej stromych odcinkach, obręcze były gorące.
@lewsky: jak będziesz miał klocki swisstopa lub corimy to będą git hamowały. Co poniektórzy piszą że troszkę wody i nie ma hamowania. To ciekawe jak sobie prosi radzą na zjazdach w deszczu;)

@dundy123: na Karkonoskiej będziesz miał tak samo z aluminiowymi- tylko że one #!$%@?ą jak będziesz próbował to cieczą chłodzić, karbony nie powinny. Tarcze tez polegną temperaturowo jadąc z karkonoskiej do drogi sudeckiej ;)