Wpis z mikrobloga

@matejusz_po_prostu: Nie - śmieję się z tego, że codziennie klęczysz i modlisz się do gnoju.
Uważam, że to głupie.

Teraz możesz biec do ministerstwa religii donieść, że uważam to za głupie, i że podejrzewam w Tobie Niemca, skoro gnój piszesz z nabożnym szacunkiem wielką literą.

  • Odpowiedz
@matejusz_po_prostu: Nie umiesz liczyć? W szkole to kiedyś miałem.

ciągu roku otrzymuje się następujące ilości obornika (po odliczeniu odchodów pozostawionych w polu czy na pastwisku): koń - 8,0 t. krowa - 5,5 t (żywienie w oborze i na pastwisku) krowa - 12,0 t (żywienie tylko w oborze)
  • Odpowiedz
  • 0
@matejusz_po_prostu pieprznik coś zupełnie na oko. ot żeby miało jakikolwiek sens.

też mnie sporo pytań w tym spisie zdziwiło.
I stwierdzam z pełnym przekonaniem, że ten kto go układał nie ma pojęcia o życiu.

Spora część pytań wręcz premiowało fałszywe
  • Odpowiedz
@matejusz_po_prostu: po pierwsze chyba znasz ładowność /objętość to czym wozisz, po drugie waga m3 obornika każdego rodzaju jest znana mniej więcej, (możesz nawet obliczyć na podstawie liczby zwierząt) po trzecie są przepisy które zobowiązują Cię do dokładnej wiedzy na ten temat, i czwarte dokładna wiedza przekłada się na oszczędności w nawozach.

Mnie w spisie bardziej irytuje fakt że nawozy chcą aby podać markami a w moim przypadku był tylko jeden,
  • Odpowiedz
@lukaschels: jak ma male gospo to go nie dotycza przepisy planu nawozenia azotem, ani reszta obostrzen które są na wielkich gospodarstwach. A gospodarstwo ma napewno male bo juz dawno by go ktos dojechał za brak planu nawozenia XD
  • Odpowiedz