Wpis z mikrobloga

Tak na bazie ostatnich zachwytów jak nowe konsole #xboxseriesx i #ps5 szybko ładują gry, zmierzyłem prędkość ładowania u mnie na PC #rdr2. Mam zainstalowaną ją na dysksu ssd mv2 (odczyt niby do 3400 MB/s). Pominąłem czas lądowania się launchera Rockstar. I wyszło mi od zamknięcia się launchera do menu 25 sek. Od menu do grania 52 sek.
  • 11
@Langus: No ale co, zakładałeś, że będzie się jakoś znacznie szybciej ładować gra na konsoli niż na PC? Na PC przecież dyski SSD są od lat.
Nowe konsole pod względem wczytywania gier konkurują z obecnymi konsolami na HDD. Więc tu jest znaczący progres.
Z resztą szybkość dysku wcale nie ma aż tak dużego znaczenia do ładowania gier, ważne aby było SSD. Zobacz sobie testy na PC SSD SATA3 vs NVMe -
W cenie takiego ekboka/pysy pińć nie kupisz nawet dobrego RTXa.


@miltek: Do produkcji RTX nikt nie dopłaca przy jego sprzedaży, a jeszcze kilka podmiotów musi na nich zarobić. Jak by Nvidia sprzedawała rtx ze stratą to też byłby tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Variv: na xsx podobno wczytywanie trwa 38 sekund. Na PC sejwy z RDR2 łądują się dłużej, niż inne gry w które miałem okazję grać. Ale chyba to taki urok gry, w końcu te 120 GB nie na darmo się ściąga podczas instalacji.