Wpis z mikrobloga

#freeganizm specjalnie dla @Alsephina bo chciała więcej zdjęć ze śmieci

Oto bardzo dużo soczków wyrzuconych do kontenera na zmieszane odpady dużego marketu. To oznacza, że ich plastikowe i szklane butelki, które możnaby z łatwością zrecyklingować prawdopodobnie nie zostaną ponownie użyte, zamiast tego pewnie gdzieś sobie spoczną na wysypisku.

Nie wspominając oczywiście o samych sokach, które nie są zepsute (sprawdziłam), nawet ich data przydatności to "najlepiej spożyć przed" zamiast "należy spożyć do".

#zerowaste #ekologia #chwalesie i jednoczesne #zalesie
Pobierz kjut_dziewczynka - #freeganizm specjalnie dla @Alsephina bo chciała więcej zdjęć ze ś...
źródło: comment_1604845097Z7Q4GKIehh5pUcI6GdPQxa.jpg
  • 20
@kjut_dziewczynka: Zadna ustawa tutaj nie pomoze, markety maja to po prostu w dupie i wola wyrzucic niz sprzedac za przykladowo 30% ceny. Jest masa produktow ktore mozna zjesc dluuugo po dacie, wiec gdyby tydzien do daty zrobili promke -90% to zeszloby wszystko, ale wtedy nie opchna produktow po pelnych cenach.
Kumpel pracuje na wielkim magazynie DHL, to ile przeterminowanych produktow wynosi z pracy razem z kolegami na cale bagazniki aut to
@Alsephina: Świetny pomysł! Nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego! A że nie lubię marnowania jedzenia to już na jutro zamówiłam swoją pierwszą, niespodziankową paczkę z Carefour! ( ͟ʖ)
@interpenetrate: Produkty są blisko zalecanego terminu przydatności. A na nieświeże tj jak to określiłeś brzydko pachnące mięso, sery lub warzywa nie zdarzyło mi się trafić. Jeśli dostanę za dużo, tak jak na zdjęciu, to zamrażam i po odmrożeniu jest nadal normalne. W każdym razie spokojnie, nikt tu ani na tagu #toogoodtogo czy #freeganizm nie je „pachnącego jak zepsute” mięsa:)
@interpenetrate: pewnie, że jest w Polsce i coraz bardziej popularne. Ale zależy co Cię interesuje. Z tego co widzę na grupach to Bp i Pizza Hut są całkiem popularne wśród ludzi. Ja od siebie polecam w jakiś dzień wolny wziąć sobie odbiór śniadania z hotelu. Są one około godziny 12, w zależności od hotelu i przeważnie w paczce znajduje się jajecznica, szynka, pomidory, sałatka, kilka bułek czyli to, co zostało im
Pobierz Alsephina - @interpenetrate: pewnie, że jest w Polsce i coraz bardziej popularne. Ale...
źródło: comment_1605343543WKndfg3AGoeaf3iYJCyj8Y.jpg
@kjut_dziewczynka: A nie masz kogoś, komu mogłabyś oddać coś, czego nie zjesz? Ja bym np nie pogardziła bułką z szynką:D
Ew. Poczekać aż TGTG się bardziej rozwinie(a z tego co obserwuję bardzo szybko idzie do przodu w Polsce) i będzie więcej opcji wegańskich/wegetariańskich u Ciebie w okolicy