Wpis z mikrobloga

#koronawirus #covid19 #gospodarka

Zadanie na dziś.

Zakładając że na covid bezpośrednio i pośrednio umrze 100 000 osób więcej niż zwykle i 90% osób to emeryci i renciści.

Na Jakie roczne "oszczędności" może liczyć miłościwie nam panujący rząd?
  • 17
@Kartoflasz: Rozumiem, że w drugą stronę też powinno to działać? Jak umrze emeryt i okaże się, że podczas przebywania na emeryturze pobrał świadczenia na kwotę przewyższającą wpłacone składki to rodzina powinna dopłacić różnicę zusowi.
@Kartoflasz: Jak złodziej to obciąć rękę - chyba że... to ja jestem złodziejem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomijając kwestie jak te pieniądze są zarządzane to jak myślisz jak działa system emerytalny? Przecież wyżej piszesz, że ma to działać tylko w jedną stronę. To kto ma dopłacać do budżetu? Złodzieje z wiejskiej, górnicy czy lewacka unia?
@queuele kupują za kilka miliardów programy do obliczeń to niech liczą dobrze heh ja oczywiście jestem za zaoraniem tego molocha. Każdy na swoje konto, państwo nie kradnie składek i odkladasz faktycznie na siebie tylko.
@Kartoflasz:

kupują za kilka miliardów programy do obliczeń to niech liczą dobrze

Potrzebne źródło o tych miliardach.

Przecież te liczby są znane, każdy może zrobić kalkulację jak będzie wyglądał system emerytalny za rok, pięć czy pięćdziesiąt - dlatego właśnie powstało 500+, rząd wie jakie cyferki są potrzebne, ale nie ma skąd tej kasy wziąć i za 30 lat będziemy w dupie.

Już była taka partia co chciała likwidacji ZUS, problem polega
@Kartoflasz: Aha, czyli uważasz, że emerytura powinna być wypłacana tylko do momentu, kiedy suma składek wpłąconych pzez emeryta nie zrówna się z sumą wypłąconych, świadczeń, a potem emerytura zabierana powiedzmy w wieku 74 lat (bo tyle przecietnie zyja mezczyzni w Polsce)?
Na tym ogólnie polegają ubezpieczenie, że płacisz, a nie wiesz czy kiedykolwiek z tego skorzystasz, albo skorzystasz w wielokrotnie większym wymiarze niż się dołożyłeś. Taka trochę loteria.

Jak płacisz OC
@queuele a ja nie wiem co się tak przywaliles do tego, to jest oczywiste ze to co uzbierales przez lata pracy jest twoje i nikt nie ma tego ci ukraść, i moze jako spadek przepaść dla rodziny. A to że komuś więcej wyplacil to juz tylko ich strata. Jak kto ma wyplacac po likwidacji? Normalnie z podatków, juz teraz płacimy. Ale nie chce mi się o tym pisac, chcialem tylko o tym
@Kartoflasz: Okej, przyjmijmy, że przez całe życie odkładasz sobie sam na emeryturę, nie płacisz ani grosza składki. Co w momencie jak Ci się skończą pieniądze np. w wieku 90 lat?

To z tymi kobietami co pytałem: kobiety obecnie przechodzą na emeryturę 7 lat szybciej i statystycznie dłużej żyją (pomijając fakt że obecnie ZUS przyjmuje średni wiek ludzi w Polsce bez podziału na płeć w momencie obliczania świadczenia emerytalnego) to co w
@queuele a co myślisz czeka młodych Polaków na emeryturze za 30lat? Zmierzamy do katastrofy, a rzadzacy tylko mysla o swoich dupskach i rodzinkach, kolesiach, zeby sie nachapac przez kadencję.