Wpis z mikrobloga

Mircy potrzebuję porady. 1 grudnia mam termin operacji kręgosłupa w szpitalu w Lublinie. Lekarz, który ma mnie operować jest jednym z najlepszych w Polsce chirurgów ortopedów. Ludzie w opiniach piszą o nim wprost jak o cudotwórcy. A mi przyda się cudotwórca, bo mam skoliozę 60 stopni. Kręgosłup nie boli mnie na co dzień jakoś strasznie, chyba że bardzo się przeforsuję. To, co mnie martwi, to drętwienie rąk i bardzo szybkie męczenie się.
Czekałam sporo na tę operację, ale jak widzę co się dzieje w służbie zdrowia to nie wiem, czy jechać na tę operację i ryzykować zarażenie koronką czy znowu czekać?
#zdrowie #skolioza #koronawirus
  • 18
@krab_wieprzowy: Tak jak wyżej, idź. Wiadomo, że obawy są, ale operacja o której mówisz to nie jest rutynowy zabieg na który zapiszesz się miesiąc później. A obserwując co się dzieje, to nie wiadomo kiedy kolejny termin. Będzie dobrze :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krab_wieprzowy: większość planowanych operacji w całym kraju zostało odwołanych z uwagi na covid, poważnie chorzy ludzie zostali na lodzie bez pomocy medycznej i nikt nie jest im w stanie odpowiedzieć kiedy planowe operacje ruszą, bo obecnie robią tylko pilne przypadki. Ty trafiłaś na jeden z nielicznych szpitali które jeszcze operują i się zastanawiasz czy jechać? Tu nie ma co myśleć, trzeba tam zapi&rdalać i trzymać kciuki żeby do 1 grudnia nie
@krab_wieprzowy: kto ma Cię operować? Na Jaczewskiego? Na starego Kłapcia trzeba uważać, ma on bardzo skrajne opinie, od cudotwórców po rzeźników. Ja mam o nim średnie zdanie po tym jak mnie potraktował i ostatecznie cieszę się, że jednak mnie nie operował. Słyszałam dobre opinie natomiast o którymś jego synu, ale ma ponoć dwóch i chodzi o jednego. :D

Skolioza 60 stopni jest stosunkowo łatwa do korekcji i raczej nie trzeba do
@iEarth: mam operację na Jaczewskiego 8 u Bogdana Kłapecia. Trafiłam na niego po tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=75VKj5N-QrY, potem zaczęłam przegrzebywać internet i w sumie znajdowałam dobre opinie o nim. Jak Cię potraktował? Czemu niektórzy mówią że to rzeźnik?

Nie mam innych chorób poza skoliozą (prawostronna). Drętwienie rąk pojawia się dość randomowo, niezależnie od wysiłku. Najczęściej budzę się w prawą ręką zdrętwiałą jakby w połowie, tak wzdłuż ręki, od barku do końca dłoni
Pobierz krab_wieprzowy - @iEarth: mam operację na Jaczewskiego 8 u Bogdana Kłapecia. Trafiłam...
źródło: comment_1604843564SeTF2MT6OF0tFzrNyUPvzF.jpg
@krab_wieprzowy: Mówił, że mi pomoże, po czym ściągnął do siebie kilkukrotnie na wizyty prywatne, pozwodził jakiś czas, a potem już całkiem unikał. :D W kwestii opinii o nim, to najwięcej można poczytać na grupie Skolioza Polska na facebooku i niestety jest to wiele negatywnych opinii. :<
Jeśli chodzi o RTG, to nie wygląda wesoło, ale podtrzymuję, że dość standardowo na skolioze, pewnie da się pięknie wyprostować jeszcze. :)

Generalnie boje sie,