Wpis z mikrobloga

Pytanie do kolegów i koleżanek z województwa #lubuskie

Czy #zielonagora i #gorzowwielkopolski ze sobą rywalizują? To dwa miasta o podobnej wielkości w jednym wojewodztwie i jak sprawdzilem na streetview i poczytalem na wikipedii, różni je chyba to, że Zielona Góra nie została zniszczona podczas wojny, wydaje się ładniejsza, a czym zatem charakteryzuje się Gorzów?

Dobrze się wam tam mieszka czy wyjeżdżacie do większych miast za pracą/ciekawszym życiem?

Jak wam się mieszka blisko Niemiec? Czy zachowane są dobrosąsiedzkie relacje z nimi? Czy dużo Niemców przyjezdza do waszych miast na zwiedzanie?
  • 9
@Jud-Suss dużo przyjeżdża / dużo ma swoje letnie domki na osiedlu moich rodziców kilka domów należy do niemieckich emerytów to czy mamy relacje dobrosąsiedzkie to zależy / Nie mam nic do Gorzowa ale powinien nam oddać stolicę województwa .W Gorzowie panuje nieco krymolski klimat taki jak na Bałutach w Łodzi czy Wildzie w Poznaniu
@Jud-Suss: a nie wiem, nigdy nie byłam w Gorzowie. O ZG mogę powiedzieć tyle, że jest tu po prostu ładnie i przyjemnie. Trochę za mało się dzieje ale wszystko idzie do przodu ale najbardziej sobie cenię, że jest otoczona lasami ze ścieżkami rekreacyjnymi, jest kilka fajnych jezior w zasięgu godziny drogi albo i mniej, w mieście też coraz więcej ścieżek rowerowych itp