Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#bieganie #biegajzwykopem
Zacząłem biegać i posiadam pomiar pulsu. Według moich obliczeń moje tętno maksymalne wynosi
195-200 bpm
Podczas biegu na dystansie 2km biegłem ze średnią prędkością 5,25 /km i ze 183 bpm.
Czytałem, że powinno się biegać z pulsem 75% HR max.
Czy ja jako nowicjusz mam się do tego zastosować? Mam zacząć biegać wolniej, wydaje mi się, że musiał bym truchtać by utrzymać 75%HR max. Czy nie przejmować się tym i tętno zacznie spadać wraz z wytrenowaniem
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Vel_Makarena: jak zaczynasz biegać to biegaj na samopoczucie a na to co pokazuje zegarek nie patrz. Wybieganie masz robić tak aby móc swobodnie z kimś rozmawiać. Patrzeć na tętno to można ale najpierw trzeba zrobić profesjonalny test który dobrze zakresy zrobi oraz biegać z pasem który mierzy tętno (bo ten z zegarka to tak nie zawsze dokładnie)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vel_Makarena: na razie po prostu biegaj żeby się uzależnić( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak zrobisz z tysiąc km to wtedy pomysl o zaawansowanych rzeczach.
To o czym mówisz to jest OWB1.

Ja próbuje to robić od jakiegoś czasu ale co jakiś czas brakuje mi cierpliwości bo u mnie kończy się na tym że tempo musi spaść mi poniżej 7 minut.

Popatrz na wpisy @blazko z lipca.
Chłop wtedy
@Vel_Makarena tętno spadnie wraz z wytrenowaniem. Możesz biegać i wolne i szybkie odcinki. Najważniejsze to biegać i zbytnio się tętnem nie przejmować. Ja od stycznia biegałem z kumplami i im już w marcu ładnie tętno spadło a ja dalej miałem sporo wyższe. Dopiero w maju mi zeszło. Biegaj i zbieraj dane. Bieganie tempówek przyśpieszy wytrenowanie. Nie przesadzaj też żeby kontuzji nie złapać.