Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi powie dlaczego większość sufitów podwieszanych (regips) w mieszkaniach zabiera aż 30cm wysokości?

Żeby wygodnie podłączyć oświetlenie na takim suficie ile miejsca będzie potrzebne minimum?

Jeśli jestem w błędzie poprawcie Mnie, ale ostatnio mocno zwracam na to uwagę. Mam wysokie mieszkanie bo 3.2m, natomiast w łazience mam właśnie regips na 2.9m po poprzednich właścicielach. Robiłem generalny rok temu, ale teraz mi została właśnie łazienka i zastanawiam się czy to będzie problematyczne wyciągnąć ją w górę jeszcze ze 20cm :D

#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #remont
  • 16
Bo wieszak sprężynowy lub łamany plus ruszt zajmie minimum 15 cm jeżeli chcesz mieć pewność że go dobrze wyregulujesz. Chcesz mniej ? Czarne krążki Atlasa z tym że na dużych powierzchniach sufit robi się wiotki (mimo rozłożenia krążków zgodnie z zasadami producenta). Ale za to montaż łatwy, krążek regulowany za pomocą obrotu, minimum to 2 cm. Idealne jeśli robisz sufit tylko pod kilka kabli ewentualnie pod kinkiety wciskane w regips. Cenowo pół
@Kemel: Robi się 290 bo według dzisiejszych norm (nie wiem czy pisanych czy nie) standardowe pomieszczenie ma właśnie te 268-290. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie zrobić jak w pożydowskiej kamienicy 350cm. Mirek podjął temat ogrzewania jak najbardziej słusznie, grzejesz dużo większa kubaturę. No i samo wykończenie takiej łazienki jest droższe. Składając do kupy tynki, te 3 worki kleju więcej, pare paczek płytek, metry fachowca ( ͡° ͜
@Kemel: Jak masz tam wentylację to profile na krzyż - 6 cm + rura wentylacyjna płaska (jeśli z stropu wystaje w innym miejscu niż w podwieszanym) - jakieś 6 cm. Przy dobrym wietrze zaoszczędzisz jeszcze 3cm jeśli rura będzie między profilami. Piszę o suficie krzyżowym dwupoziomowym na wieszakach ES i w miarę prostym stropie.
@dzazzio: Dobra - nie skumałem o co chodziło z tym ogrzewaniem xD Oszczędność z racji przestrzeni teraz już wiem.
@jarzyn123:
Dzięki panowie, nie znam się zbytnio na budowlance - może się uda po rozwałce z 320 na 310 zejść, zawsze to lepiej niż 290 obecne :D
@piiar przy jakim metrażu mówimy o dużej powierzchni? Będę stał przed tym wyborem za kilka tygodni. 3 pokoje o powierzchni ok. 20-25m2.
@moler bardziej chodziło mi o dlugosc/szerokość niż metraż. Krążki na suficie gdzie od krawędzi do krawędzi ściany było 2.35 m dał sufit bardzo stabilny, można pięścią bić :-). Z kolei na suficie o wymiarze 4.2 x 4,0 ugina się pod dłonią mimo że mi kółka są gęściej niż pisze atlas ( siatka 04x04m). Co prawda w odróżnieniu od innego sufitu na ruszcie ten nigdzie nie pękł, nawet jak montowałem 4 lampy. Za
@moler daj krążki w siatce 40x40 i jak największe płyty ( w sensie lepiej końcówki wyrzucić niż rzeźbić sufit z 200 kawałków). Obejrzyj sobie na yt jest sporo filmików jak to rozmierzac. Powodzenia