Wpis z mikrobloga

Missouri już wygrane przez Trumpa, Kansas już wcześniej. Gdzieś na początku widziałem heheszki, że Biden je weźmie, a jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ohio już niemal pewne wygranej Trumpa, w NC też wygrywa póki co Trump, w Pensylwanii także Trump się mocno wybił (ale na razie jeszcze za mało głosów policzonych, by gwarantować mu zwycięstwo). Michigan podobnie, za to wygląda iż w Wisconsin i Arizonie tym razem Trump przegra.
Na razie Biden bierze Iowę, ale wydaje mi się, że tu będzie podobnie jak z Teksasem. Najpierw wjechały duże miasta, za to miasteczka i wsie spokojnie wyprowadzą Trumpa na prowadzenie.
Ciekawi mnie Minnesota. Duże miasta są już chyba policzone, Biden ma 59%, ale jeszcze zostało sporo mniejszych miejscowości (dopiero 43% głosów) może wyjątkowo tam przejmie głosy Trump w porównaniu do poprzednich wyborów? Czy stan, od którego zaczęły się wielkie protesty przejdzie na stronę Trumpa? Zobaczymy niedługo.
Dla mnie to chyba koniec na dzisiaj. Kolejny ciekawy wyścig wyborczy, dużo emocji, a wyniki i przebieg niemal jak 4 lata temu. Do zobaczenia za 4 lata, zobaczymy kto wtedy będzie startował w wyborach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wybory #usa
  • 2