Wpis z mikrobloga

#motomirko #motocykle #motomirki #gadzety
Gdyby ktoś mnie zapytał jaki był mój najbardziej udany zakup motocyklowy pokazałbym mu ten mały wisiorek z wielką zawartością. Jadąc w trasy nakedem z fabryczną szybą nie przeszkadzał mi nigdy dźwięk silnika, męczył mnie bardziej szum powietrza opływającego kask, jazda powyżej 120 była delikatnie mówiąc niekomfortowa. Kupiłem te stopery przy okazji, nie było turystycznych więc wziąłem jakie były na miejscu. Efekt pierwszej jazdy wow, szum jest ale w tle, przy 160 na nakedzie nie ma cudów, dźwięk silnika obecny lecz przyjemnie wyciszony. Ktoś zagada na czarownym? Bez problemu rozmawiasz. A nie wypadną przy zakładaniu kasku? Nigdy, te antenki chowają się do kanału i nie haczą. Pewnie uwierają? Gdzie tam, zapominasz po pierwszym kilometrze. A higiena? Umyj w cieplej wodzie i masz jak nówki.
Szukasz pomysłu na prezent dla motocyklisty, to przestań szukać i kup dla siebie też.

Już niedługo recenzja butów Shima SX2 po sezonie.
legitny_kocur - #motomirko #motocykle #motomirki #gadzety 
Gdyby ktoś mnie zapytał ja...

źródło: comment_1604405407b9eAoJ8qKmaXoaxhqm1Cgx.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@legitny_kocur: ja kupiłem dopiero w tym roku i też jestem zadowolony. Zakladam tylko w dłuższe trasy (300+), ale zawsze mam je w kurtce albo plecaku, jeżeli będzie taka potrzeba. Nie korzystam jednak z wersji race (czerwona), która dla mnie za bardzo wygłusza. Uzywam wyłącznie tych czarnych stoperów.
  • Odpowiedz
@legitny_kocur: Polecam zwykłe stopery za paręnaście groszy. Działają tak samo, nie ma ewidentnej różnicy. Jeżdżę w stoperach od 6 lat i gdy tylko zapomnę wziąć to wieczorem ból głowy i dyskomfort murowany.
Przerobiłem juz pewnie multum firm i te alpiny też miałem. Uważam że powinny kosztować max 20-25zł.
Każdy boi sie że w stoperach nic nie słychać a tymczasem spokojnie można prowadzić rozmowe czy używać z interkomem.
dawid131 - @legitny_kocur: Polecam zwykłe stopery za paręnaście groszy. Działają tak ...

źródło: comment_1604408583thw5F5cDN64T4PRMzMPhy2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dawid131: Stopery 3M z castoramy za 15 pln działają zupełnie inaczej niż Haspro czy Alpine, możesz wierzyć mi na słowo, miałem wszystkie wymienione i Haspro najlepiej wygłuszają dźwięki motocykla i szum wiatru. Pozostałe tylko go lekko tłumią.
  • Odpowiedz
@baszmar: Zapomniałem dopisać że jestem już trochę głuchy i może dlatego nie widzę wielkiej różnicy xD
Ja zawsze gubię stopery i dlatego też dałem sobie spokój z drogimi produktami.
  • Odpowiedz
@legitny_kocur: To ja mam te SX-2 już 3 sezony, spokojnie z kilka, jak nie kilkanaście tysięcy w nich zrobione i jakoś się trzymają, chociaż kusi zmiana na coś nowszego.
  • Odpowiedz
@legitny_kocur: @CptYolo: polecam musicsafe pro zamiast "motocykowych". W tłumieniu absolutnie niczym się nie różnią a mają 3 wkładki tłumiące o różnych poziomach i można sobie zmieniać w zależności od tego jak bardzo tłumienie jest potrzebne. Ja na miasto zakładam najsłabsze, na autostradę najmocniejsze a średnie w sam raz na wycieczki krajoznawcze gdzie jedzie się najczęściej ~90.
  • Odpowiedz
Również używam alpiny ale głównie na autostradę, ekspresówki i są spoczko. Na co dzień po mieście to myślę, że nie ma potrzeby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz