Wpis z mikrobloga

Istnieje jakiś tani lub darmowy program edytor stron www? Możecie coś polecić? Dopiero zaczynam i nie znam się na tyle żeby tworzyć samemu w notatniku :). Kupiłem sobie hosting i domenę na OVH i teraz brakuje mi strony a że siedzę w domu na kwarantannie to bym sobie coś stworzył ciekawego. Proszę o pomoc.
#webdesign #stronywww #webdev
  • 10
@Syn_Ojca_i_Matki
@TenTypZez na stronie chciałbym prowadzić bloga, dodawac zdjęcia. Chciałbym też zrobić galerię zdjęć, gdzie byłyby miniaturki, które by się powiększały po kliknięciu i pokazywałby się dodatkowo opis takiego zdjęcia. To tak w dużym skrócie :)
nie ma to być nic bardzo skomplikowanego.
@pokipoki: No to obczaj sobie wordpressa. Sama instalacja sprowadza się do skopiowania katalogu, ale generalnie w necie znajdziesz sporo poradników. Szukasz sobie darmowych szablonów najlepiej od razu przystosowanych pod taki content, jaki chcesz robić i tylko to dostosowujesz.
@pokipoki: ja bym olał WordPressa i spróbował zrobić bloga na podstawie tutoriali php+laravel, albo python+django/flask, stworzenie takiej prostej aplikacji "CRUD" od zera zajmie Ci najwyżej tydzień (z czasem możesz rozwijać projekt). Z WordPressem naje#iesz się jak głupi, a i tak wpierdzieli się jakiś wirus, albo inne gówno, a poza tym budując swoją aplikację masz większą swobodę w działaniach seo.