Wpis z mikrobloga

Przecież ponoć od USA mamy otrzymać ją jako pierwsi, a oni niby mają ją gotową, więc myślałem, że w styczniu otrzymamy :/


@Fioletoffylck: nic od USA nie otrzymamy, bo najpierw musi być dopuszczona w UE

dwie są w trakcie, żadna amerykańska nie została zgłoszona (niemiecki BioNTech współpracuje z amerykańskim Pfizerem więc to taka pół amerykańska bo Pfizer ma to produkować i wprowadzić na
  • Odpowiedz
ech... :( A już żaden cud się nie wydarzy, że wcześniej wyjdzie?


@Fioletoffylck: ale to jest wcześnie - na początku listopada spodziewają się, że osiągną wymaganą ilość zachorowań na COVID - i się dowiemy czy szczepionka w ogóle działa (bo nie wiemy kto zachorował - może zachorowały tylko osoby szczepione bo szczepionka zwiększa ryzyko zachorowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) - mało prawdopodobne ale w 100% nie wykluczymy bez danych z testów )

@Fioletoffylck: ta Pizera jest lipna bo
  • Odpowiedz
@roqitt: nie trzeba, te -70*C to jest przechowywanie długotrwałe. Końcowy transport do punktu szczepień jest podobny jak w przypadku innych szczepionek


@megawatt: Dr. Nancy Messonnier, director of the CDC's National Center for Immunization and Respiratory Diseases, raised concerns about the feasibility of Pfizer's storage requirements -- the vaccine can exist in a regular refrigerator for only about 24 hours.
  • Odpowiedz
the vaccine can exist in a regular refrigerator for only about 24 hours.


@roqitt: to o tym piszę, kilka dni można te szczepionki w suchym lodzie trzymać

szczepionka szczepionką, ale żeby chociaż było mniej przypadków... :/ Czytałem tutaj ostatnio, że niby od połowy listopada ma znowu spadać


@Fioletoffylck: nic nie będzie spadać, potrzebny jest silniejszy lockdown bo kwarantanna i system testów nie działa zupełnie - ja bym nie
  • Odpowiedz
@megawatt: W każdym Twoim wpisie praktycznie trzymasz narrację mediów i rządu jak np w tym wyżej, żeby wprowadzić silniejszy lockdown. Przecież już jeden był i oprócz mocniejszego zadłużenia nad wszystkich nie przyniósł zbytnio większej poprawy. Tak samo w Australii po mocnym lockdownie zakażenia znowu idą w górę, praktycznie w sumie wszędzie tak jest. Także kto tu szerzy dezinformacje?
  • Odpowiedz
W każdym Twoim wpisie praktycznie trzymasz narrację mediów i rządu jak np w tym wyżej, żeby wprowadzić silniejszy lockdown


@szyryfyry1: w żadnym wypadku, lockdown nie jest rozwiazaniem - któryś kolejny raz to piszę. Testy, śledzenie kontaktów i minimalne znośne ograniczenia.

Przecież już jeden był i oprócz mocniejszego zadłużenia nad wszystkich nie przyniósł zbytnio większej poprawy.


@szyryfyry1: przynosi, dlaczego w trakcie lockdownu ilość zakażeń spada? Co powoduje, że nagle
  • Odpowiedz
Tak samo w Australii po mocnym lockdownie zakażenia znowu idą w górę


@szyryfyry1: hmm znaczy się te 0 o których pisali w BBC czy może spadek z 8 do 5 jak wg ourwoldindata?
  • Odpowiedz
@megawatt: To co lockdown do szczepionki bo umiera promil sxhorowanych dziadków po 70 roku życia jest Twoim zdaniem wyjściem z sytuacji? Testy które są już dawno bez sensu bo nie jesteśmy i tak wszystkich w stanie przetestować, a nawet jakby tak było to co z tego że dzisiaj mnie przetestuja jak robią to na Słowacji i będę zdrowy jak za 2 dni może mnie zarazić sąsiad który jeszcze nie miał
  • Odpowiedz
@megawatt: System zdrowia się zawalił z winy mediów podkrecajacych panikę, którzy uruchomili hipohondrykow, którzy z byle gownem dzwonią do szpitala po karetkę i nieudolność naszych wspaniałych polityków. To ich trzeba za to obwiniac. UK to kropla w oceanie, nie śledzę statystyk. Popatrzmy na to globalnie i ta śmiertelność to 0,03%.. Teraz mi powiedz w dobie takiej dezinformacji co jest prawdą, a co mitem i czy lekarze robią każdej ofierze z
  • Odpowiedz