Wpis z mikrobloga

@deziom: Z tym #!$%@? o największych zniszczeniach od WW2 to wiem o co chodzi bez oglądania. Chodzi o wiochę niedaleko mojej, gdzie jakiś menel rozwalił figury dzieci fatimskich i rzucił na trawnik przed kościołem butlę po wódzie. Sformułowanie pochodzi od lokalnych babć i odnosi się wyłącznie do wsi, ale na stronie Polskiego Radia autor artykułu szybko powiązał to z protestami. Menel został złapany w sobotę po południu.

Swoją drogą to babinki
@wojtas_mks Przez samozwańczych przedstawicieli. Najpierw ludzie wyszli na ulice, a później znaleźli się "organizatorzy". W większości protestują normalni (czyli wg mnie ludzie środka), a skrajne mniejszości (obie) robią bałagan.
Edit: Cytat, żeby było wiadomo o co chodzi:

No i tak jest. To nie marginalne grupki, ale postulat organizatorów i hasła które wybrzmiewają w mediach przed ich przedstawicieli.
Najpierw ludzie wyszli na ulice, a później znaleźli się "organizatorzy".


@Trollunio: Nie, Ogólnopolski Strajk Kobiet istnieje od 4 lat i organizował pierwsze wydarzenia tak jak to robił wcześniej. To Lempart pierwsza wymyśliła wulgarne hasła i ataki na kościoły.
@wojtas_mks Hm. Możesz mieć rację. Może faktycznie "Ogólnopolski Strajk Kobiet" to zaczął. Ale jak odróżnić pośród tysięcy ludzi tych, którzy walczą w imię tego ruchu, a tych, którzy walczą o w imię swoich przekonań? Bo patrząc pośród ludzi, których ja znam, większość nie jest krzycząca lewicą, a bardziej ludźmi, którzy są źli za zniszczenie tego ładu, który przez ponad dwie dekady istniał.
@wojtas_mks Nie zgodzę się. Logo jest szeroko używane przez protestujących, niezależnie od "przynależności". Nie ma absolutnie żadnego prawnego wskaźnika, które przypisywałoby używanie tego znaku, do osoby uzywającej. Zresztą, naprawdę tak zdroworozsądkowo widzisz wszystkich protestujących jako postulujących te same hasła co Lempart?
Logo jest szeroko używane przez protestujących, niezależnie od "przynależności". Nie ma absolutnie żadnego prawnego wskaźnika, które przypisywałoby używanie tego znaku, do osoby uzywającej.


@Trollunio: Lempart już zapowiedziała że rozpoczynają działania prawne wobec tych, którzy na tym logo zarabiają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także transparent OK, ale jak ktoś sprzedaje maseczki lub jakaś firma poparła protest używając logo to może mieć problem.

Zresztą, naprawdę tak zdroworozsądkowo widzisz wszystkich
@wojtas_mks Czyli wracając do sedna naszej rozmowy, gdzie Lempart nie gra roli, widzisz, że ludzie walczą o coś innego, niż ta organizacja.
No to co Lempart mowi, co ona planuje, ma się nijak do sedna sprawy.
No to co Lempart mowi, co ona planuje, ma się nijak do sedna sprawy.


@Trollunio: Ja to wiem, ale nadal używając jej symboliki afirmują i legitymizują te działania. No i nie odcinają się całkowicie: nadal strajki przebiegają pod dyktando OSK.
@wojtas_mks: to dobry "research" zrobiłeś. ludzie mają w dup.. logo, idą w jakimś celu. logo nikogo nie jednoczy samo w sobie, a aktualne strajki naturalnie przyjęły formę błyskawicy i nikt się nie zastanawia czy to lempart czy ss. tym celem jest powrót do rozwiązania jakie mieliśmy. i naiwne jest myślenie, że nagle wyszli na ulicę ludzie, którzy chcą się skrobać na potęgę, niszczyć kościoły i zobowiązać wszystkich do popierania lgbt. jeśli
i nikt się nie zastanawia czy to lempart czy ss. tym celem jest powrót do rozwiązania jakie mieliśmy.


@many: To róbcie to pod innymi szyldami i nie słuchając tego co Lempart mówi. Wtedy uwierzę i może sam dołączę. Inaczej mam wszystkich z takim profilowym za pożytecznych idiotów skrajnej lewicy.