Wpis z mikrobloga

Hey. Możecie mi powiedzieć jedna rzecz?
Firma pluje Ci w twarz, wymieniasz hardware z telefonu, który masz taki sam 1:1 i on Ci nie działa bo appleowski soft wykrył "zamiennik" i nadal wchodzisz do tej samej rzeki po parę razy przepłacając za coś krocie? Czy ludzie mają aż tyle kasy na to? Firma praktycznie zabija możliwości do naprawy, a Ty po jakimś czasie jesteś zmuszony wydać znów parę tysięcy na ten produkt. Gdzie tu jest logika?
#apple #iphone #telefony #ios #macbook #pytanie
  • 25
  • Odpowiedz
@spayker: luksusowa marka bo telefon kosztuje £800? to 1/3 średniej krajowej w UK np... wiec po prostu telefon. A co do naprawy to apple naprawia bez problemu przez 2 lata, przynajmniej ja mialem sytuacje bez problemu, a telefon i tak wymieniasz pewnie co 2-3 lata wiec w czym problem? poza tym to jak z samochodem nie kupujesz mercedesa jeżeli nie stać cie na naprawy, tak samo z telefonem, te 10% rocznie
  • Odpowiedz
@Secretariat: pisze o polskich warunkach cenowych, a nie warunkach UK... Jeśli naprawiają za cenę nowego urządzenia lub nie naprawiają po okresie gwarancyjnym mimo że chcesz i płacisz za to to słabo (np. Spójrz sobie na przypadki u Louisa Rossmanna albo innych osób)..
Juz dajmy sobie spokój z porównaniami do aut, etc. Kupujesz coś, firma praktycznie zabija możliwości samodzielnej naprawy. To nie ma sensu
@ZlapalemBuchaZajebistegoChleba dzięki Mirek
  • Odpowiedz
@Kotlet_2137_schabowy: okay poddaje sie, nie chce mi sie wymieniać ze to tylko telefon. To nie jest yacht za milion dolarów to telefon za £800, nawet SE kosztuje polowe tego. NIe użyjesz iPhone żeby poderwać jakaś laske bo to nic luksusowego. Po prostu telefon który działa i ma normalny rozmiar
  • Odpowiedz
@Secretariat luksus nie uznacza "poderwiesz na to laskę", luksus oznacza produkt, który jest droższy, przystosowany dla bogatszych ludzi. Poderwiesz laskę na kawę z gówna? Raczej nie, ale bariści dadzą za nią duży pieniądz i dla tego kawa luwak jest luksusowa. Ten iphone 12 pro kosztuje w polsce więcej niż w zachodniej europie i stanach, a zarabiamy mniej, więc to twoje £800 jest nieadekwatne.
  • Odpowiedz
@Kotlet_2137_schabowy: ale żaden z was nie napisałem ze odnosi nie to tylko do polski, wiec komentuje z swojej perspektywy co innego gdybyście napisali w Polsce iPhone to luksusowy produkt, nie Mirek napisał ze iPhone to luksusowy produkt i dalej cos o wymianie ekranu, i tym ze przepłacamy krocie, no nie bardzo bo juz ostatnio pytałem Mirka żeby mi pokazał tańszy telefon z 5.4 calami ekranem wielkości podobnej do SE, i który
  • Odpowiedz
@Secretariat ja nie wymieniam, bo nie miałem takiej potrzeby. Ale w komputerze, jak chcę wymienić kartę graficzną, albo ram czy nawet procesor, to nie trzeba iść do serwisu i można to zrobić samemu. Apple kombinuje na milion sposobów, jak sprawić, żebyś tego w swoim zakresie nie mógł naprawić. Montują swoje śruby, te złośliwe oprogramowanie.Tego pierwszego pytania nie rozumiem, bo zadałeś je zdupy, nigdzie nie pisałem, że jest lepszy tańszy telefon, który będzie
  • Odpowiedz