Wpis z mikrobloga

Widziałem wpis w którym komentujący występowali z apelem o nieprzerabianie symbolu Polski Walczącej, bo to coś w rodzaju "świętości". A mi się właśnie zajebiście podoba ten pomysł. Przecież on pokazuje, że w protestujących (których się oskarża o jakieś złowrogie zamiary względem Polski xD) idee reprezentowane przez ten symbol aż kipią. Wolność, Równość, Solidarność są hasłami żywcem wyciągniętymi z akowskiego manifestu "O co walczy naród polski" z 1944 r. Ja tam się z tego mega cieszę. Wszelkiej maści prawakom wreszcie zostanie odebrany monopol na patriotyzm i pewnie stąd w nich to malkontenctwo.
¯\_(ツ)_/¯
Dla zainteresowanych, macie tutaj akowski program na Polskę po wojnie: https://fbc.pionier.net.pl/details/nnln7x3
#protest #polska #polityka #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
fifty - Widziałem wpis w którym komentujący występowali z apelem o nieprzerabianie sy...

źródło: comment_1604180792voM5zjv33x7HCfjmYixgRb.jpg

Pobierz
  • 20
@Koliat część wsparła, część nie wsparła. Uważam, że nie jest uczciwym wycierać sobie twarz ofiarą ludzi, którzy faktycznie walczyli narażając życie naszymi dzisiejszymi, że tak powiem #firstworldproblems. Jednak nie ta skala.
@Koliat walczyli głównie o niepodległość. Różni ludzie, o różnych poglądach się tam znaleźli. Dajmy im spokój, piorun jest bardzo fajnym symbolem aktualnych protestów, nie ma co zawłaszczać symboli poprzednich pokoleń.
@tmtm: w najlepszym przypadku jesteś uosobieniem malkontenctwa o którym pisałem wyżej, w najgorszym pisiacko-konfiackim trollem. Tak czy inaczej rozmowa z tobą nie ma sensu ¯\_(ツ)_/¯
@fifty: Dalej uważam, że mało znasz historię. I nawet nie potrafisz poznać wyborcę pisu czy konfederacji.

Jest duuuuużo niesamowitych książek historycznych.