Wpis z mikrobloga

@sebsossj: Na moje to przemoc ekonomiczna. Z moimi rodzicami czasem się nie zgadzałem, ale nigdy nie przypominam sobie takiego argumentu. Swojemu dziecku tez nie planuje tego robić. Jeśli tutaj osoba jest dorosła, to niech rodzice usiądą dp rozmowy, powiedzą ze chcą przestać płacić za studia czy tam szkole i na razie. Tylko niech się nie zdziwią jak dziecko będzie miało ich w #!$%@? na stare lata.
  • Odpowiedz
@kasa: no i masz rację. Dziecko nie jest winne rodzicom podzielania ich poglądów, a już zwłaszcza religii pod groźbą wyrzucenia z domu. To oni chcieli sobie zrobić dziecko i to dlatego julka musi teraz żreć żeby nie zdechnąć, zwłaszcza że nie wiemy ile ma lat: pewnie kilkanaście. Aż nie mogę uwierzyć że wykopki popierają tutaj przemoc ekonomiczną wobec osoby niepełnoletniej i narzucanie swoich poglądów przez rodziców jakby to była ich
  • Odpowiedz
@sebsossj: Matka ją urodziła to ma na nią #!$%@?ć i elo. Jak się matce nie podoba to było wyskrobać.

@Godir17: Jest też oparta na greckiej kulturze i rzymskim prawie. Chcesz wprowadzać jakieś dziwne rozwiązania z prawa rzymskiego np. dot. rozwodów, a każdemu komu nie będzie się to podobać, rzucisz takim cudownym argumentem, że to przecież podstawa naszej cywilizacji xD?

Polska wprowadzając rozwiązania zgodne z poglądem kościelnych hierarchów, ale
  • Odpowiedz
@Snaki: to ja powtarzam, wez książki i sie dokształc, cały system wartości, zasady moralne, postępowanie na codzień, to wszystko wywodzi się z chrześcijaństwa. To wszystko stworzyło nasza cywilizację i popchnelo ja w rozwoju. Polecam dalej wierzyć w straszliwą inkwizycja, zacofane średniowiecze i tak dalej. To nic, ze inkwizycja skazala przez cala swoja historię ok 50 tysięcy osób, co jest niczym przez tyle lat, a średniowiecze bylo najbardziej odkrywczym wiekiem.
  • Odpowiedz
@Anthermil: no za to twoj argument byl cudowny, czy gdziekolwiek napisałem coś co mi wcisnales w usta? Nie zgadzam sie z tym wyrokiem trybunału, po drugie chodzi mi o szanowanie wartości, które stworzyły naszą cywilizacje, najprostsze codzienne zachowania sa jej podstawa, zachwianie niektórych nas zniszczy, co sie juz dzieję.
  • Odpowiedz
@Godir17: Czepiasz się ludzi o określenie katloiban, a obecnie rządzący wprowadzają zmiany prowadzące do tego katolibanu, więc nie ma się co czepiać, że używają tego określenia.
  • Odpowiedz
@Anthermil: ja sie nie czepiam, ja sie śmieje. Jeśli myskis, ze popieram pis to sie bardzo grubo mylisz XD
@josedra52 powtarzam kolejny raz, chodzi o wartości przekazywane przez religię, nie o cuda i inne #!$%@?, nie o księży i całą resztę, gadacie jak zaprogramowane roboty, włącz myślenie, nienawiść zawsze zaslepia
  • Odpowiedz
@sebsossj: Bo wiara polega na przymuszeniu dzieci do chodzenia do kościoła
A matka ma wyłącznie argument ad utrzymanie, czyli ja cie utrzymuje to robisz co ja chcę jak niewolnik, no super xD
  • Odpowiedz
@sebsossj: No i zajebiście, mnie też rodzice ciągnęli siłą na msze i zmuszali do gównianych sakramentów, ta dziewczyna pewnie ma to samo. Nic dziwnego że chwyta się jakichkolwiek argumentów (jak strach przed covidem) byle w tym nie uczestniczyć na siłę. Matka roku, będzie dziecko guilt trippować w wiarę, na pewno ma z nią super relację i szanuje jej poglądy xDD
  • Odpowiedz
@Adu_Jean: przecież kościół to budynek. Szansa zarażenia się na świeżym powietrzu jeśli utrzymuje się odstępy jest niewielka.
@sebsossj: nie widzę w tym nic zabawnego - dziewczyna jest raczej zmuszana do chodzenia do kościoła, a była wychowana w wierze, więc nie umie powiedzieć nie. Matka stawia ją pod ścianą i próbuje wymusić na niej swoje poglądy. Plus nie wiadomo ile ta dziewczyna ma lat - jeśli się jeszcze uczy
  • Odpowiedz
@sebsossj: Nie masz obowiązku chodzenia na msze. Nie masz obowiązku zarabiania na siebie do 26 r. ż. jeśli studiujesz, chociaż i tak większość ludzi których znam pracuje co najmniej przez wakacje. Masz prawo do protestowania. Wyobrażam sobie, jakie lamenty byłyby ze strony wykopków gdyby to oni byli zmuszani do rodzenia dziecka bez połowy czaszki.
  • Odpowiedz
@NagiMiecz: Pozwolę się nie zgodzić. W chwili obecnej trudno jest znaleźć prace. Jeszcze przed pandemią liczba niepracujących młodych osób była zatrważająca i bynajmniej nie wynikało to z ich nieróbstwa. Obecnie kolejne obostrzenia doprowadzają do bankructw coraz większą liczbę firm. Kto natomiast ma stały dopływ pieniążków, niezależnie od sytuacji na rynku? Emeryci.
  • Odpowiedz
no i wszystkie argumenty julki są zaorane w tym momencie, bo matka odcina dostęp do paśnika..


@NagiMiecz: zaorane? julka może obowiązek alimentacyjny egzekwować przed sądem, a mamuśka może #!$%@?ć na drzewo.
  • Odpowiedz