Wpis z mikrobloga

@guziorqq: Jeśli masz Ausbildungstelle, to jesteś zatrudniony przez pracodawcę i dostajesz wynagrodzenie- oczywiście niższe, niż po zakończeniu nauki. Dodatkowo uczęszczasz do szkoły zawodowej, często specjalistycznej. Jest mnóstwo różnych zawodów związanych z informatyką. Studia to inna historia. Trudności jest znalezienie firmy / pracodawcy do nauki zawodu.
@guziorqq: Nie. Ja miałem np. 20 kandydatów na miejsce, to jest normalna rekrutacja jak do pracy, składasz CV i masz rozmowę kwalifikacyjna(przynajmniej u nas). To jest wykształcenie organizowane przez firmę przy pomocy szkoły, nie na odwrót.
@guziorqq: Musisz wiedziec, ze sporo osob to tez ludzie w zawaansowanym wieku. W Niemczech np. 50 latek, ktory chce sie przebranzowic to nie jest nic niezwyklego, tu jest troche inna mentalnosc niz w Polsce.
To powiedziawszy, ja bralem osoby, co robily cos ciekawego w zyciu i ktore mialy juz jakies doswiadczenie w pracy w grupie. Szkola mnie w sumie malo interesowala, bo to ja tutaj ucze przez 3 lata, a latwiej