Wpis z mikrobloga

#szkola #zdalna #komputery #tablet #tablety #laptopy

Mam 2 córki na zdalnym nauczaniu, jedna 11 druga 13 lat. Korzystały z naszych laptopów ale ponieważ pracujemy w domu staje się to problematyczne.

I teraz co im kupić powiedzmy góra do 1000 zł na każdą (mówię o 2 szt. po góra 1k dla każdej po 1 urządzeniu bo mają lekcje jednocześnie) ale najlepiej mniej.

a. nowy tablet, jeśli tak to jaki
b. używany laptop, jeśli tak to jaki i gdzie najlepiej
c. laptop nowy, ale trzeba by coś dołożyć do najtańszego
d. niech dalej siedzą przed telefonami i używają lupy

wymagania odnośnie zdalnej nauki to właściwie tylko teams.

Z góry dzięki!
  • 17
@MinusZero
patrzyłem w amso.pl za laptokami do tysiąca na i3 lub i5 (którego zakup byłby zdecydowanie bardziej uzasadniony) i w ani jednym ani drugim przypadku nie znalazłem niczego SENSOWNEGO do tysiąca złotych, najtańsze za około 1300 zł
https://amso.pl/pol_m_Poleasingowe_Laptopy-poleasingowe-188.html?filter_traits%5B2365%5D=2368%2C21018%2C2366&filter_series=&filter_producer=&filter_price=&filter_node%5B1%5D=190%2C222&filter_traits%5B106%5D=&filter_traits%5B65%5D=&filter_traits%5B42%5D=&filter_traits%5B63%5D=&filter_traits%5B71%5D=&filter_traits%5B159%5D=&filter_traits%5B59%5D=
@MinusZero Nie polecę Ci żadnego konkretnego modelu, ale jeśli ma to głównie służyć do tego i dziewczyny nie grają w gry (przynajmniej te wymagające) to tablety byłyby tutaj najlepszym rozwiązaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@G00LA5H: Cóż, amso ma stałe zmieniająca się ofertę, napisałem gdzie kupiłem a amso nie jest jedynym sprzedawca poleasingowym. Tak czy inaczej do nauki bym proponował łapka choćby że względu na potrzebę pisania czegoś na klawiaturze.
@MinusZero: Również polecam poleasingowego laptopa. Sam mam takie od kilku lat, najpierw Lenovo ThinkPada X200s, teraz X230. Na pewno nie żałuję. To praktycznie niezniszczalny, szybki, poręczny (moje to akurat ~12-calowce) sprzęt.
@MinusZero: tak, mam używam do rozmów na Skype/Teams/Whatsapp, przeglądania www, poczty i pisania notatek. Sprzęt nie jest może najnowszy, ale cena do jakości jest b. fajna. Dodatkowo Samsung zapowiada że będzie jeszcze aktualizacja do Androida 11. Jak ma to być na oglądanie lekcji to łatwo zrobią np zrzut ekranu.
@MinusZero: spoko, ewentualnie poszukaj tabletu 10 cali (jest spora różnica mimo wszystko), ale to trzeba samemu porównać na żywo.

Jak możesz, to może warto poczekać i na Black Friday udać się wyrwać coś w spoko cenie.
@MinusZero: z dobrych sprawdzonych firm ze sprzetem poleasingowym, które osobiscie sprawdziłem to oprócz amso
moge polecić jeszcze comtrade.pl oraz intexpc.pl - brałem od nich w ciagu ostatnich 7 lat łącznie jakies 140 zestawów komputerowych (budy + monitory) - ponad 100 Fujitsu-Siemens i około 40 HP 800 G1 - nie mam zastrzeżeń - mimo, że sprzęt polesingowy i tyrany niemiłosiernie po 8-10h dziennie, to przez te wszystkie lata żadna sztuka się nie
@MinusZero:
Złóż wniosek do szkoły o przydział laptopa lub PC-eta (w zależności co dają). Mają obowiązek zapewnić sprzęt do zdalnej nauki (jeszcze nie wprowadzili w tym kraju przymusu zakupu komputera czy nawet telefonu).
Jak szkoła prowadzi lekcje zdalne, to zapewnienie sprzętu jest w jej gestii (nie rodziców).