Wpis z mikrobloga

hejka mam pytanie. Jak to jest z wystawianiem przedmiotów z olx na allegro, jeśli jako kupujący pokryję koszta prowizji, to czy sprzedający może np. wystawić rower w kategorii karty graficzne, bo tam jest mniejsza prowizja, i allegro nie będzie czepiało się sprzedającego, że sprzedał aukcję z rowerem w niewłaściwej kategorii? Czy może będą go ścigać, bo ma dopłacić to co powinien normalnie?
#olx #pytaniedoeksperta #zakupy #allegro
  • 5
@paviu: nie polecam bo różnie się może skończyć
ale najwyżej ustaw się z gościem że wystawiasz i dajesz mu od razu cynka zeby kupił
Chwilę trwa zanim aukcja się w ogóle pojawi w serwisie.
Problem w tym, że tak działało alegro dopóki nie wymusiło wystawiania w lokalnej wersji jako prywatna osoba.

Z cebulą bywa różnie, czasem się może trafić zgnitka.
@Dibhala: Na odwrót, ktoś wystawia, ja kupuję :) Właśnie ostatni raz kupowałem na allegro, kiedy nie było lokalnej wersji i dzięki Tobie się doinformowałem, że tam są teraz osoby prywatne. Widzę że jest prowizja 7,9% więc nie najgorzej (nie biorę opcji z ręki do ręki) i przynajmniej allegro zapewnia bezpieczeństwo zakupu.
@paviu: tak naprawdę to jeśli ty chcesz wziąć na siebie dajmy na to dychę na % dla alegrosza to wysyłkę będziesz miał tańszą przez niego tańszą inpostem - choć to i tak jest względne i zależne od tego co tam kupujesz.

Jeśli gość nie ma problemu z wystawieniem na A, to ja mam większy komfort psychiczny że nie zamierza ciąć w wuja.