Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #pytanie

Chciałbym to szybko połączyć na patelce ale nie wiem w jakim momencie i jak dodać śmietanę i ten mus. Mogę po prostu przysmażyć najpierw krewetki a potem dodać trochę tego i trochę tego czy śmietana potrzebuje jakiegoś voodoo zanim doda się ja na rozgrzaną patelkę?

ps
robię to dla siebie więc nie ma wyglądać tylko smakować
sicknature - #gotujzwykopem #pytanie

Chciałbym to szybko połączyć na patelce ale n...

źródło: comment_1604084437iCCcDIM494CqUWCFZdzT49.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sicknature: śmietanę na końcu. Możesz dodać do niej trochę cieplej wody i rozmieszać zanim dasz na patelnie. Chodzi o to, że jak dodasz zimną śmietanę do ciepłego żarcia to się zważy.
  • Odpowiedz
@sicknature: te krewetki trzeba jeszcze obrać raczej. bo ogony sie ciezko je( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) smietane musisz zahartowac, tzn bierzesz ciepła wode w szklnce i powoli dodajesz smietane i mieszasz, inaczej sie zrobią grudy

@MadkaP0lka: najlepiej to smakuja posolone i smażone na oleju z cytryną + pomidory i mascarpone
  • Odpowiedz
@sicknature: te borowiki to tak nie bardzo pasuja do krewetek xd No, ale jak już się uparłeś to ja bym sos zrobił osobno (podsmazasz te grzybki potem smietana zahartowana i redukujesz ). Potem krewetki podsmazasz chwilunie i zalewasz gorącym sosem. Na upartego to dojdą w nim nawet i bez podsmażania
  • Odpowiedz
@Vadzior: przeciez nawet jak to podasz z pieczarkami duszonymi na masle jest git. nie neguje, z boczniakiem słabo ale warto dobrac dobrego grzyba a nie zalac sosem z borowikow, bo borowik:D
  • Odpowiedz