Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
Dzisiaj pierwszy raz w życiu robiłem fronty. I powiem wam, ze nawet mi podeszly. Jaka jest różnica dla hipertrofi nog w porównaniu klasycznych siadów. Czy po prostu robić fronty jako dodatkowe ćwiczenie?
  • 4
@irmscherqp: fronty teoretycznie nastawiają na rozwój czworogłowych uda, a mniej np. biodra, ale nie można też zapomnieć, że bardzo mocno pracują prostowniki i góra grzbietu, aby stabilnie utrzymać sztangę
No i jak główne ćwiczenie raczej słabo, chyba że jesteś dwuboistą, ale nawet oni mają to bardziej jako asyste
@Saprofit:
pytanie czy faktycznie będzie to większe nastawienie na czwórkę, skoro używany ciężar jest mniejszy ( ͡º ͜ʖ͡º) Zależy od tego, jak ten front wygląda. Większość osób, zwłaszcza w trójboju z frontów w ogóle nie skorzysta, a jedyne co dają to możliwość potrenowania wzorca z mniejszą intensywnością i wzmocnienia góry (a i to przy odpowiednim ułożeniu pod tą sztangą).

@irmscherqp:
dla hipertrofii niewielka, jeżeli będzie
@bdm_bq: to fakt, że fronty nawet dla czwórek optymalnym rozwiązaniem nie będą i wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Nie można jednak zapomnieć, że dla pracy izometrycznej grzbietu bardzo się przydają. Chociaż ja osobiście też nie lubię i robię sporadycznie, bo muszę wtedy zejść z objętości treningu pleców, inaczej jest dla mnie zbyt obciążające. Poza tym wolę jednak katować bezpośrednio plecy.