Wpis z mikrobloga

Wyrażę niepopularną opinię więc jeśli ktoś jest słaby psychicznie proszę nie czytać.
Obecna pandemia potrwa kilka lat, może skończy się już po 2 pełnych latach o ile uda się wynaleźć i wprowadzić działające leki na covid19 i skuteczne szczepienia przeciw sars cov2, ale to watpliwe i raczej pandemia potrwa tyle ile regularna wojna światowa, czyli ok 4 do 5 lat. Dlatego należy się do tego przygotować psychicznie.
Najgorszą konsekwencją tego będzie powszechne na planecie odejście od demokracji i takich wolności obywatelskich jakie znamy w Europie. Aby nie popaść w anarchię w wyniku masowych protestów i buntów społecznych państwa sięgną po systemy rządów bardziej autorytarnych ograniczających swobody obywatelskie i prawa człowieka. Drugim skutkiem będzie wyjście Chin na pozycję lidera światowego jako największe mocarstwo. Będą to zawdzięczać swojemu systemowi rządów dobrze sprawdzającemu się w zarządzaniu państwem w czasach epidemii.
#koronawirus #demokracja #futurologia #przepowiednia #protest
  • 15
o ile uda się wynaleźć i wprowadzić działające leki na covid19 i skuteczne szczepienia przeciw sars cov2,


@Squatlifter: ponoć witamina D działa całkiem w pyte

odejście od demokracji i takich wolności obywatelskich jakie znamy w Europie.


@Squatlifter: #!$%@? w końcu polska przed murzynami
@Squatlifter: powinieneś doradzać w sejmie z taką wiedzą i przewidywaniem przyszłości xdd łącznie ta oadnemia trwa parę miechow bo w lato był totalny luz i ludzie mają dość strajkują a ty piszesz o 5 latach. Przecież zaraz frustracja tak wzrośnie że będą regularne wojny domowe...a PiS czy inne rządy będą dostarczac tak samo zmeczonych policjantów k żołnierzy którzy również nie mają gdzie odpocząć bo wszystko zamknięte. Tak będzie nie zmyślam xddd
Przecież zaraz frustracja tak wzrośnie że będą regularne wojny domowe...

@wiem_wszystko: słusznie zauważyłeś, że pandemia trwa "łącznie parę miechów" dopiero a już w wielu krajach w Europie co chwila jakieś demonstracje i zamieszki, to tak jak piszesz gdy fustracja wzrośnie jeszcze bardziej mogłoby dochodzić nawet do regularnych zamieszek i anarchizacji. Rządzący o tym wiedzą i dlatego wszędzie będą odchodzić od demokracji i ograniczać swobody. Bo czym w sumie są stany wyjątkowe
5 lat? Chyba zwariowales. 2 lata jeszcze wytrzymam, ale przy pięciu to będę psychopata i pójdę sam na Sejm z kalachem w ręku xD

@szyryfyry1: Taki Macron, Makrela, Orban, Kaczyński itd. o tym dobrze wiedzą więc podejmą wyprzedzające kroki, żebyś nie miał takiej możliwości.
¯\_(ツ)_/¯
@Squatlifter: Stary jak byś miał rację, to już możesz psychiatry mi szukać (xD) bo wezmę klamkę i #!$%@? śmietankę (pół żartem, pol serio pisze :)) nienawidzę byc ograniczany od zawsze czymkolwiek! Ja już przed pandemia miałem #!$%@? na ten rząd, ale teraz to już pałka się przegla konkretnie. Wiem że tylko sobie gdybasz, ale gdzieś z tyłu głowy wiem że możesz mieć rację, jak sobie tak już na luzie gadamy. Mam
@Squatlifter: Weź się pomyl lepiej Nostradamusie Ty wykopowy, bo takich #!$%@? jak ja jest naoewno dużo, dużo więcej gotowych na wszystko jak się nie będzie miało już za dużo do stracenia, a wszystkie problemy wybucha mi w głowie na raz z powodu świrusa xD.. Lubię też tak porozkminac czasem ale to tylko w mojej głowie, bo jak mówisz lepiej nie programować Matrixa hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5 lat? Chyba zwariowales. 2 lata jeszcze wytrzymam, ale przy pięciu to będę psychopata i pójdę sam na Sejm z kalachem w ręku xD


@szyryfyry1: >

Dlatego pisze gosc wyraznie ze wprowadza takie restrykcje i ogranicza ci wolnosci ze nigdzie nie pojdziesz.
Naprawde czytanie ze zrozumieniem kuleje a myslenie tym bardziej