Wpis z mikrobloga

Pytanko mam
U mnie praca zdalna wygląda tak że łącze się z vpn a potem muszę wejść na zdalny pulpit.
Czy nie chodziłoby to lepiej gdybym musiał się połączyć z vpn a potem bez łączenia ze zdalnym pulpitem pracowałbym w programie w którym pracuję?
#informatyka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@varmiok: Zależy jaki program. Jak cokolwiek z SQL to cię k-----a strzeli przy działaniu przez VPN. RDP po VPNie jest bardzi przyjemne nawet do pracy normalnej i tej bardziej zaawansowanej.
  • Odpowiedz
@Sibu: @McKeyPL: Ogólnie to pracuję w programie od księgowości więc bazy danych są. Teraz łącze się przez OpenVPN GUI z serwerem z domu. A potem muszę połączyć się przez rdp.
Działa to dość mocno tragicznie bo moje lte chyba ma przeciążenia (za dużo ludzi w domu siedzi)
  • Odpowiedz
Program księgowy na serwerze terminalowym, bo takie są zalecenia do pracy zdalnej.


@McKeyPL: Zalecenie jakieś odgórne? Czy po prostu zalecenie popularne w firmach księgowych?

Na pewno bezpieczniej niż łączenie z bazą z randomowego kompa, ale równie dobrze można po prostu skonfigurować w domenie firmowej laptopy pracowników i nawet nie dawać im lokalnego admina. Tylko więcej z tym roboty.

Różnica między potrzebami łącza przy połączeniu do bazy danych z klienta, a
  • Odpowiedz
no to niezależnie czy RDP czy SQL. Będzie działać słabo, bo masz słabe łącze.


@McKeyPL: Od lat pracuje na LTE, połączenia czysto bazodanowe (Oracle, MySQL, SQL Server) spokojnie i bez problemu działają. Czasami tylko Oracle potrafi rozłączyć raz na parę godzin.

RDP też śmiga, obstawiam, że wąskim gardłem u OPa jest łącze firmowe a nie jego LTE, chyba, że jest na jakimś zadupiu z sekundowym pingiem.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: nie wiem jak inne, ale Insert i Streamsoft zalecają prace po RDP z zewnątrz z powodu właśnie problemów z SQLem po VPNie. Po prostu działa jak g---o to, aby nie wkurzać userów co chwile zwiechą, to stawia się wirtualke z terminalowymi i płaci trochę za licencje, ale działa o niebo lepiej. Alternatywa to praca zdalna do komputerów w biurze ale to still RDP i praca po LANie więc tak
  • Odpowiedz
nie wiem jak inne, ale Insert i Streamsoft zalecają prace po RDP z zewnątrz z powodu właśnie problemów z SQLem p


@McKeyPL: To trochę słabo świadczy o jakości ich softu. Obstawiam, że pod spodem każda drobna operacja w bazie wali kilkaset zapytań przy kliknięciu, i dłuższy niż milisekundy czas odpytania bazy powoduje, że się sypie.
  • Odpowiedz