Wpis z mikrobloga

Mieszkam #zagranico i w telewizji mowia o protestach w Polsce. Kolezanki z pracy bardzo przejete, mowia ze solidaryzuja sie z polkami w ich walce. Spytaly jaki jest cel protestu i o co tak naprawde walcza protestujacy. Nie chcialem wprowadzac w blad wiec po prostu powiedzialem ze przetlumacze transparenty. To sie dziewuchy troszke zdziwily gdy im powiedzialem ze najwazniejszymi haslami sa:
"Fuck law and justice"
"Get the fuck out of here"
"It is a war"

Lekko sie zdziwily i juz wiecej nie pytaly.
#protest #lewackalogika
  • 124
  • Odpowiedz
@brambory: zaden ze mnie prawak. Ale do lewicy mi jeszcze dalej.
Przeciez to ty mnie wykluczyles dlatego ze nie zgadzasz sie z moimi pogladami, ja w przeciwienstwie do ciebie nie wymagam zeby wszyscy mysleli i postepowali tak jak ja.
  • Odpowiedz
@Xatoos: zle chyba doczytales - transparenty byly w jezyku polskim, w ktorym moje kolezanki sie nie porozumiewaja. Przetlumaczylem wiec z jezyka POLSKIEGO na jezyk ANGIELSKI.
mam nadzieje ze rozwialem watpliwosci.
  • Odpowiedz
@Borciuch: ja sie po prostu ciesze ze mieszkasz zagranico. Bedzie cie stac na utrzymanie smiertelnie chorego dziecka, zamiast dokona aborcji, tfu ZABIJAĆ DZIECKO NIENARODZONE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

parę miesięcy temu były protesty anty lgbt, tłumaczyłeś też wtedy transparenty co to znaczy #!$%@?Ć PEDAŁÓW?
  • Odpowiedz
parę miesięcy temu były protesty anty lgbt, tłumaczyłeś też wtedy transparenty co to znaczy #!$%@?Ć PEDAŁÓW?


@brambory: tlumaczenie transparentow nie jest moim hobby, robie to w zasadzie tylko wtedy gdy ktos o to mnie poprosi.
Na zadnym protescie anty lgbt nie widzialem transparentu "#!$%@? PEDALOW"
Mozliwe ze protestowali wtedy w miare inreligentni ludzie zdajacy sobie sprawe z przewrotnosci tego
  • Odpowiedz
@Walus002: nie jestem gazeta wyborcza zeby mowic komus co ma myslec.

Przetlumaczylem im to o co pytaly i wnioski niech wyciagaja same.

@Borciuch: dokładnie tu jest błąd w Twoim rozumowaniu. Gazeta wyborcza jest gazetą codzienną, pisze dla Polaków, znających aktualną sytuację w kraju - dlatego nie musi, a wręcz nie powinna dodawać do artykułów własnych opiniodawczych uwag, bo czytelnicy znają kontekst. Natomiast, gdy ktoś tłumacząc obcokrajowcom masowy protest
  • Odpowiedz
dlatego nie musi, a wręcz nie powinna dodawać do artykułów własnych opiniodawczych uwag, bo czytelnicy znają kontekst.


@agaciksa: a w tym momencie jest blad w Twoim rozumowaniu poniewaz wiekszosc artykulow z gazety szechtera jest interpretowana przez redaktora i drukowana juz w formie opinii a nie suchego opisywania faktow.

tłumaczy wyłącznie banery i to wyrażające nastroje kilku lat drażnienia narodu przez władzę, to sieje propagandę większą niż Gazeta wyborcza i fakt razem
  • Odpowiedz
Właśnie powinieneś im wytłumaczyć bo nie znają naszej sytuacji i po tak lakonicznym wytłumaczeniu mogą wyciągnąć źle wnioski


@Walus002: mam im powiedziec ze feministki walcza o prawo do aborcji w kazdej chwili bez konkretnej przyczyny, prawo do emerytury za nic nie robienie oraz takich samych wynagrodzen za mniejsza ilosc wykonanej pracy?
Przeciez beda nas mialy za jakichs troglodytow.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Borciuch:

mam im powiedziec ze feministki walcza o prawo do aborcji w kazdej chwili bez konkretnej przyczyny, prawo do emerytury za nic nie robienie oraz takich samych wynagrodzen za mniejsza ilosc wykonanej pracy?

Przeciez beda nas mialy za jakichs troglodytotow.

Yyyyy proszę powiedz, że to żart
  • Odpowiedz