Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych pro-lockdownowych swirow -
Wy naprawde myslicie, ze zamkniecie wszystkiego w #!$%@?, (co wiaze sie z utrata pracy setek tysiecy, jak nie milionow polakow, bankructwem, depresja, glodem, ubostwem, strachem za co kupic chleb, nie mowiac o kredytach, podstawowych potrzebach) jest takie super i o niebo lepsze, niz normalne funkcjonowanie gospodarki? Ok, niech umrze te 50k ludzi.
Przy waszym rozwiazaniu miliony ludzi zacznie zyc w ubostwie, zbankrutuje, stana sie niewyplacalni. Banki zabiora mieszkania i majatki, zaczna sie depresje, fala samobojstw, kto wie czy nie anarchia na ulicach, byleby przetrwac i utrzymac rodzine. Dociera do was #!$%@? idioci, ze zamkniecie 1 firmy moze spowodowac reakcje lancuchowa, i zamknoecie kolejnych 10, ktore sa od siebie wzajemnie zalezne?
Zastanowil sie ktorys z was, czy tylko brzmyslnie lykacie ta medialna papke zlodziejow i milionerow w rzadzie, ktorzy robia to dla waszego dobra (xD) i ktorym jednoczesnie zadna z tych sytuacji nie grozi, maja tak napchane portfele ze nie miesci sie w glowie...
#koronawirus
  • 19
@Boban1992: Daj spokój smyku to jak gra w szachy w gołębiem. Niektórzy zrozumieją ja mame nie da monety na nowe ciuchy bo dostała wypowiedzenie i rozpocznie się zaciskanie pasa. Lockdown zabije pośrednio znacznie więcej ludzi niż covid. Niektórzy nie rozumieją że jak w Diunie "przyprawa (hajs i konsumpcja) musi płynąć". Jeśli to się zatrzyma to protesty o orzeczeniu TK będą naszym najmniejszym problemem. Już teraz widać co się dzieje w branży
@Minister122: wiesz zauwazylem, ze ZADEN z nich nie potrafi nawet logicznie odpowiedziec. Ciagle tylko "wykopkowy ekspert" , "mordujmy odrazu stsrszych" , "przeciez za pol roku otworza sie firmy i bedzie znowu super" i inne tego typu kocopoły. I teraz, glos takiego idioty jest tak samo warty i liczony, co ludzi, ktorzy uzywaja mozgu i choc troche rozumieja otaczajacy ich swiat i zwiazki przyczynowo-skutkowe... fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boban1992: Akurat nad demokracją to i ja ubolewam. Jednak rozwiązanie powinno polegać na wsparciu potrzebujących (na poziomie który umożliwi dalsze funkcjonowanie firm!) i istotnym lockdownie, a nie wolnej amerykance. Sam mam firmę pokrewna branży turystycznej (która leży) i rozumiem także ,, kieszenią" jak duży jest to problem. Myślę, że PiS jest na tyle indolentny, że nie rozwiąże sensownie tego problemu. Boi się utraty elektoratu i w tym widzę problem.
@Boban1992: upadek służby zdrowia to nie jest 50k śmierci raczej możesz dodać jedno zero i wyjdzie 500k.
Jak masz teraz 150 osób dziennie co na sam covid umiera przy jeszcze działającym systemie służby zdrowia. Ekstrapolując to to jest 50k. A a bez trzymanki to pewnie byś miał z 500 osób dziennie lub więcej bo w takim UK czy Hiszpanii umierało prawie 1000 osób. Do tego osoby które przez upadek systemu nie
@bialy100k: sluchaj, gdybysmy byli krajem bogatym jak Norwegia, czy Niemcy, to ok. Ale jestesmy biedni, i zamykanie wszystkiego na hurra, to zadne rozwiazanie. Uwazam, ze bylaby to szansa na odbicie sie polskiej gospodarki, kiedy inne tez ostro hamuja, np poprzez wejscie na rynki, gdzie towaru zaczyna brakowac.
@Der_urologe: ale ja nie uwazam ze ma byc wolna amerykanka, roba to chceta na koszta nie patrzcie. Uwazam, ze firmy powinny funkcjonowac normalnie, przy zachowanych srodkach ostroznosci i higieny. Ale zamykanie ich całkowicie, to jest po prostu jakis absurd...
niesamowite to jest na wykopie, po #!$%@? te wojny między "covidianami" a "szurami"? Wieczna retoryka jednej strony, że po drugiej to tylko debile z orzechem zamiast mózgu i w ogóle. XD


@bmj14741: nie wiem, staram się już tych wojenek nie prowadzić i nie obrażać drugiej strony bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Ale o kulturalną wymianę zdań jest bardzo ciężko bo wystarczy, że kwestionujesz obostrzenia to już przyklejają ci łatkę
@Krupier Też właśnie o tym mówię, jedni wyzywają od przegrywow siedzących w piwnicach z lockdownem całe życie, drudzy zaraz wyciągają płaska ziemię i tak naprawdę merytorycznych dyskusji tu nie uświadczysz praktycznie, bo w którymś momencie zazwyczaj wjeżdża wyzywanie xd