Wpis z mikrobloga

@ElenaGilbert czyli podsumujmy: aborcja to prawo człowieka bo każdy powinien móc decydować czy chce mieć dzieci, ale nie dotyczy to mężczyzn bo nie mają macicy (co powoduje, że oni nie mogą nie chcieć dzieci więc temat ich nie dotyczy). I nie, to nie jest absurd, bo absurd to domena tych którzy się ze mną nie zgadzają.
  • Odpowiedz
@Pshemeck "Nie dodałem "bez granic". 12 latek sobie powie nie chce mi się żyć bo mnie Julka zostawiła i chcę eutanazji...no i co? Dawać dzieciakowi? "

Ale Ty wiesz że ta Julka jak nie będzie chciał żyć, to się np rzuci pod pociąg. Eutanazja jest dla ludzi którzy nie chcą żyć, a nie są w stanie sami popełnić samobójstwa z powodów zdrowotnych. Są np. Sparaliżowani, oni nie mogą się rzucić pod
  • Odpowiedz
@ElenaGilbert: "Moje ciało, moja decyzja", tak? To ja ci odpowiadam twoja decyzja, twoja odpowiedzialność. Dlaczego ktoś inny ma ponosić odpowiedzialność za twoją decyzję?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pshemeck: w cywilizowanych krajach jest dostępna np. aborcja farmakologiczna, stosowana do max 12 tyg. ciąży a najlepiej do max 9 tyg. Mało tego, te tabletki bierze się w zaciszu domowym, nie ma potrzeby hospitalizacji, jeżeli popełniło się błąd to nie musi się pokutować resztę życia i być może stać się nieszczęśliwa kobietą, matką czy żoną, która wysoce prawdopodobne wychowa nieszczęśliwe dziecko.
  • Odpowiedz
@ElenaGilbert: No i? Efektem seksu jest jedynie płód. Czemu facet ma odpowiadać za to co kobieta zrobi z tym płodem? Czy jak dam ci nóż do ręki to odpowiadam za to co z nim zrobisz?
  • Odpowiedz
@ElenaGilbert: No i co z tego? Albo geny pociągają za sobą odpowiedzialność (i wtedy prawo do decydowania) albo nie. Co tu umiejscowienie ma do rzeczy? Czy jak zostawię jakąś rzecz w twoi domu to nagle przestaje mieć jakiekolwiek prawa do tej rzeczy bo to twój dom?
  • Odpowiedz
ale jak rzucisz mi zabek czosnku na ogrod, a ja go zostawie, podleje i wyrosnie glowka, to bedzie moja


@ElenaGilbert: świetny przykład, tylko czosnek zamieńmy na drzewo. Drzewo będzie twoje i tylko ty za nie odpowiadasz.
  • Odpowiedz
@stdmat: to tylko połowiczny przykład, bo dziecka nie da się do tego porównać. urodzone wymaga żarcia, pieniędzy itp., a dopóki jest w ciele kobiety to facet nic z tym płodem nie robi.
  • Odpowiedz