Wpis z mikrobloga

Oho, coraz więcej wysrywów konfederatów, że w miejsce kościoła katolickiego wejdzie Islam. Ci ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że kraje islamskie laicyzują się jeszcze szybciej niż chrześcijańskie. Tzn. najszybciej na świecie laicyzuje się Polska, ale w czubie rankingu najwięcej jest krajów islamskich. Powszechna edukacja i nieograniczony dostęp do informacji dzięki internetowi powoduje, że coraz mniej osób wierzy w czary i magię.

#protest #bekazkatoli #bekazprawakow
Pobierz Syn_Tracza - Oho, coraz więcej wysrywów konfederatów, że w miejsce kościoła katolicki...
źródło: comment_16037158170ArJ53UjXWTZBGumwxq0Hp.jpg
  • 13
@Syn_Tracza: tylko jak we Francji chodzi do kościoła np. 8% starych, a 4 pp. mniej młodych, to tam spada aż o 50 %

Jak u nas chodzi jakieś 70% starych i 29pp. mniej młodych to spadek jest mniejszy
@Syn_Tracza: Ja jestem ateistą, ale mam głęboką nadzieję że za tą laicyzacją nie pójdzie niszczenie kościołów, świątyń, meczetów i miejsców kultu. Niestety lewica jest chora z nienawiści do religii i zapewne pierwsze co zrobi to dyskotekę w kościele, albo zburzą i zbudują tam ośrodek dla pokrzywdzonych przez los członków społeczności LGBT czy inne gówno tego typu.
@Pivoo: No ale jezeli laicyzacja pojdzie do przodu to bedzie trzeba cos zrobic z tymi wszystkimi kosciolami, panstwo przestanie dotowac kosciol, a same budynki beda stac puste i zaczna niszczec to cos bedzie trzeba z tego zrobic. Daleki jestem od dewastacji, stare mozna przerobic na jakies galerie czy uj wi co ale nie rozumiem czemu mamy trzymac jakis betonowy kloc ktory ma 40-50lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pivoo: A ja jestem za tym by z czasem gdy liczba wierzących spadnie, część mniej historycznych kościołów przerabiać na dyskoteki, kina, kluby, biblioteki itp. itd. by nie niszczały niepotrzebnie i by nadal funkcjonowały pro społecznie, a nawet zarabiały na siebie by nie doić państwa na ich utrzymanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pivoo: Tych nie ruszać, niech zostaną w pierwotnej formie, ale pozostałe jeśli nie będą używane wg przeznaczenia można śmiało przerobić.