Wpis z mikrobloga

Kiedy Severus Snape rozpoczął pracę w Hogwarcie w 1981 roku, początkowo złożył podanie o stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią, jednakże otrzymywał wielokrotną odmowę[10]. Wielu uczniów podejrzewało, że przyczyną tego jest nieufność do metod nauczania Severusa, jednakże prawda była taka, że Dumbledore zdawał sobie sprawę z rzuconej na to stanowisko klątwy. Dlatego też dyrektor ostatecznie obsadził swojego najwierniejszego z ludzi na stanowisku nauczyciela eliksirów i opiekuna Slytherinu.

O jaką klątwę chodzi?
#harrypotter #pytanie
  • 13
@Walus002 voldek zamienił pierścień z kamieniem wskrzeszenia w horkruksa i w celu zabezpieczenia go, rzucił na niego potężną klątwe. Doubledoor znalazł pierścień ale zamiast go od razu zniszczyć, włożył go na palec żeby zobaczyć swoją zmarłą siostrę (tę z obrazu). Klątwa zadziałała i tylko dzięki Snejpowi Dumleboor przeżył, ale zczerniały mu palce i został tylko rok życia. Ostatecznie zniszczył pierścień mieczem Gryfindoru, a kamień zamknął w latającym zniczu i oddał tej pijackiej
@Walus002: Nie wiem ile w tym prawdy ale ta ciotka co ja napompował w więźniu Azkabanu tak powiedziała. Albo zasugerowała. Nie pamiętam czy w książce tez tak było. Napisałem to bardziej w formie żartu, który krąży tu po wykopie ,