Wpis z mikrobloga

Ogólnie sam uważam, że nasze społeczeństwo mierzy się z problemem niskiego przyrostu. Co nam jednak da to, że zabronimy kobietom rodzić upośledzone dzieci, które bez pomocy państwa nie będą w stanie sobie radzić w życiu? Albo takie, które umrą zaraz po urodzeniu. Jeśli jako nacjonaliści chcecie by kobiety miały więcej dzieci to powinniście też zabiegać o to, żeby były one zdrowe. Większa ilość jednostek z różnego rodzaju upośledzeniami w społeczeństwie nie przyczyni się do rozwoju narodu, a wręcz przeciwnie.

Fakt, że Bosak tak broni tej koncepcji mówi raczej o działaniu na rzecz interesu kościoła, a nie narodu.
#4konserwy #konfederacja #aborcja
#nacjonalizm #kosciol
  • 12
@Koliat: Ale ja odnoszę się do fragmentu gdzie wskazujesz, że ciężko chore narodzone dzieci nie przyczynia się do rozwoju narodu. To co w takim razie z pozostałymi chorymi którzy chorują przewlekle, co z osobami które wymagają ciągłej opieki? Co z osobami po wypadkach?
@Koliat: Czyli w takim razie cały sens medycyny i ratowania życia nie ma sensu bo w każdym przypadku można dokonać "eutanazji". To nie są zasady które powinna kierować się cywilizacja.
@Koliat: Ale co to w ogóle za argument, że w zachodniej cywilizacji? Ile tam tych krajów ma uregulowany sprawy Eutanazji, 4? Na świecie dodatkowo kilka stanów USA i Japonia?

Śmieszne są te argumenty że "katoszariat". Taka jest konstytucja, przykro mi.
@Androo: Mnie śmieszy z kolei łączenie w jednym zdaniu "katolicyzm" i "cywilizacja". Prawo powinno opierać się na rozumie i racjonalności, nie na pustynnych bajdurzeniach. Eutanazja jest uregulowana w każdym kraju cywilizacji zachodniej, ale może liczenie do 4 to max jaki potrafisz, bo o sprawdzenie faktów przed pisaniem głupot Cię nie podejrzewam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_euthanasia