Wpis z mikrobloga

Tak właściwie jeśli argumentem za aborcją ma być brak pomocy od państwa w opiece nad osobą niepełnosprawną to dlaczego zamiast domagać się prawa do aborcji (morderstwa) nie domagacie się pomocy od państwa, rent, dostępu do różnego rodzaju terapii itp. itd. To chyba o wiele mniej moralnie wątpliwa alternatywa? Jakoś was nie widziałem na ulicach gdy opiekunowie niepełnosprawnych poszli pod Sejm. Jak to było?

Najpierw przyszli po komunistów,
ale się nie odezwałem,
bo nie byłem komunistą.

Potem przyszli po socjaldemokratów
i nie odezwałem się,
bo nie byłem socjaldemokratą.

Potem przyszli po związkowców,
i znów nie protestowałem,
bo nie należałem do związków zawodowych.

Potem przyszła kolej na Żydów,
i znowu nie protestowałem,
bo nie byłem Żydem.

Wreszcie przyszli po mnie,
i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.

Wasz ulubiony wiersz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#aborcja #protest #wyroknakobiety #polityka #bekazpisu #neuropa #bekazlewactwa
  • 26
@Ozja:

Bo, do ciężkiej cholery, nie każdy jest w stanie, ze strony psychicznej, zajmować się przez resztę życia warzywem. O potęcialnej traumie po zgonie dziecka z, bezmozgowiem to już nawet kurna nie wspomnę.

Ku*wa, serio. Weźcie się czasem Prawaki zastanówcie zanim wysracie te swoje "mondrosci"
O potęcialnej traumie po zgonie dziecka z, bezmozgowiem


@RandomowyMetal: cherry picking. Większość aborcji jest z powodu podejrzenia ZD. Poza tym usunięcie takiej ciąży to bardziej eutanazja. Dlaczego nie wstawicie się za nią?

Bo, do ciężkiej cholery, nie każdy jest w stanie, ze strony psychicznej

I to ci daje prawo do morderstwa?
@su1ik: Bo wielu ludzi w pełni zdrowych jest nieszczęśliwa i cierpi ¯\_(ツ)_/¯ od wielu lat obserwuje się wzrost zachorowań na depresję. Może wybijmy wszystkich nieszczęśliwych? Proponuję też aborcję prewencyjną bo jeszcze dziecko będzie nieszczęśliwe po urodzeniu
@Ozja: aborcja jest jedną z powodów depresji. W ogóle co to za temat depresji jak o aborcji rozmawiamy. Możesz wrócić do tematu i jeszcze raz odpisać?
@su1ik: Stwierdziłeś że aborcja jest ok bo inaczej ludzie będą nieszczęśliwi. W odpowiedzi podałem że nawet zdrowi ludzie mogą być smutni czego objawem/przyczyną jest depresja. Brak szczęścia nie jest tutaj żadnym argumentem