Wpis z mikrobloga

#!$%@?, czy w tym kraju nie może być jakiegoś ruchu "środka". Mam wrażenie, że społeczeństwo coraz bardziej radykalizuje się na dwie strony. Albo zamordyzm albo anarchizm. Nie, nie popieram zarówno niszczenia pomników jak i hajlowania i haseł neonazistowskich. Człowiek poszedłby na taki Marsz Niepodległości to zostanie wrzucony w widła nacjonalistów. Na strajkach kobiet pełno anarchistów i zwolenników #!$%@? wszystkiego. W obu stronach niesamowita wulgarność co też mnie obrzydza. Czy ten naród jest skazany tylko na bycie pod butem innego państwa, że samodzielnie prędzej czy później się rozpadnie? To pytanie dziejowe.
#polityka #protest
  • 24
@AlexRk:

Pomazali, a będą tylko się radykalizować

To tylko twoje przypuszczenia. Może tak być, ale nie musi. Natomiast faktem jest, że "druga strona", czyli Pis dąży do stworzenia autorytarnego państwa wyznaniowego. To jest realny radykalizm, a nie prawdopodobny.
Zrozum, że nigdy nie było i nie będzie "idealnego" protestu. Zawsze znajdzie się coś co będzie można zarzucić strajkującym.
A ja mam wrażenie, że taką tezę wymyśliliście sobie już wcześniej i cokolwiek by się nie stało to będziecie przy niej trwać


@Vokun: zwykłe twoje niczym nie poparte wrażenia, domysły-wymysły. Każdy może sobie "mieć wrażenie" na temat tego, jaką tezę ktoś obcy zupełnie mu wcześniej nieznany, wymyślił sobie w przeszłości. xD
@AlexRk @pawel-niczyporek
Też mi brakuje takiego ruchu! Centrowego ideologicznie (może nawet lekko płynąć w lewo, ale LEKKO!) ale liberalnego gospodarczo. Żyj jak chcesz i daj żyć innym tak jak chcą, a jednocześnie pracuj na siebie, a państwo jest od podstawowych rzeczy (bezpieczeństwo zewn. i wew., opieka zdrowotna, edukacja). Wydaje mi się, że większość ludzi wokół mnie byłoby za takim wyborem, za normalnością, za spokojnym życiem, za byciem wolnym człowiekiem... wszędzie tylko skrajności
@AlexRk społeczeństwo jest już od 89.r odpowiednio tresowane. Teraz w imię własnych poglądów politycznych i swojego guru politycznego człowiek potrafi zbesztać i zdeptać innego człowieka. Gdyby nie prawo to zapewne byłby z tego ofiary śmiertelne
@AlexRk: Napisałeś, co ci się nie podoba, to napisz też co by ci się podobało. Daj przykłady form masowego protestu, na których nie było żadnych wybryków ani ekscesów, nie było żadnej wulgarności, i które odniosły skutek. W jaki sposób miałby odbyć się i jakiej sprawy miałby dotyczyć protest, który rozgrzałby serce użytkownika AlexRk?

W tej chwili mamy do czynienia z sytuacją, w której kobieta, która zajdzie w ciążę z poważnymi problemami,