Wpis z mikrobloga

Poraża mnie fakt jak ignorancja wylewa się z niektórych wpisów wyśmiewających protesty bo

Julki chcą się ruchać z kim popadnie bez zabezpieczeń i potem wyskrobywać ciąże.

Obecna zmiana prawa nie uderza w żadne Julki przynajmniej nie bezposrednio, one ruchają się w najlepsze w zabezpieczeniu i mają wywalone na was, a nawet jeśli wpadną są młode to z wielkim prawdopodobieństwem urodzą zdrowego dzieciaka bo częstość większości letalnych wad wrodzonych rośnie wraz z wiekiem matki i to jest główny i często jedyny czynnik.

Dziś ta zmiana uderza we wszystkich którzy planują mieć dzieci w zwykłych rodzinach, najczęściej po ślubie. Do tej grupy należała też twoja matka, ojciec, babcia, dziadek, zaraz będziesz należeć ty czy twoja siostra, brat. W kraju gdzie dzietność spada z każdym rokiem, gdzie młodym ludziom jest ekstremalnie ciężko założyć rodzinę. Decyzje o zajściu w ciążę zapadają coraz później, z różnych przyczyn socjoekonomicznych.
Wy tym ludziom dokładacie kolejne ryzyko. Dokładacie kolejna cegłę żeby dzietność jeszcze bardziej spadła.

Smuci mnie z jaką łatwością przychodzi wam robienie pod górę zwykłym ludziom jakby w tym kraju, życiu każdego z nas było jeszcze mało problemów.

#przegryw #aborcja #protest
  • 14
@alteron: mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę że dużo bardziej prawdopodobne jest że twoja matka, ojciec, babcia, dziadek, siostra, brat mogą nie zostać przyjęci do szpitala/dłużej czekać na karetkę jeśli coś im się stanie/odnieść spore straty finansowe przez kolejne i obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń po protestach niż to, że ciaza kogoś w twojej rodzinie będzie jakoś poważnie zagrożona? a protesty i tak kompletnie nic nie zmienią, za kilka tygodni każdy
@alteron: Niektórych ten problem nie dotyczy. U mnie w rodzinie są silne więzi katolickie i nikt by nie usuwał płodów. Dla katolika nawet śmierć nie jest zła, bo wierzy w lepsze życie po śmierci i cierpienie będzie wynagrodzone.
ogolnie bardziej mnie bawi to, że po 1 dniu protestow, kazdy jest specjalista od aborcji i rzuca słowami "letalne" i "eugeniczne" nie znając genezy tych słów itd xD tak samo z koroną było, tydzień nie minął a już każdy stał sie wirusologiem itd
@alteron: mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę że dużo bardziej prawdopodobne jest że twoja matka, ojciec, babcia, dziadek, siostra, brat mogą nie zostać przyjęci do szpitala/dłużej czekać na karetkę jeśli coś im się stanie/odnieść spore straty finansowe przez kolejne i obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń po protestach niż to, że ciaza kogoś w twojej rodzinie będzie jakoś poważnie zagrożona? a protesty i tak kompletnie nic nie zmienią, za kilka tygodni każdy
@alteron: mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę że dużo bardziej prawdopodobne jest że twoja matka, ojciec, babcia, dziadek, siostra, brat mogą nie zostać przyjęci do szpitala/dłużej czekać na karetkę jeśli coś im się stanie/odnieść spore straty finansowe przez kolejne i obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń po protestach niż to, że ciaza kogoś w twojej rodzinie będzie jakoś poważnie zagrożona? a protesty i tak kompletnie nic nie zmienią, za kilka tygodni każdy