Wpis z mikrobloga

Patrząc na pewne trendy, to mamy właśnie początek końca 1000-letniej ideologicznej dominacji KK w Polsce. Trochę to jeszcze potrwa, ale nie da się zatrzymać nurtu historii. Rewolucja obyczajowa przyjdzie także do Polski, czy to się komuś podoba czy nie.

#protest #polska
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackHawk144: Przyjdzie i to z taką siłą, że konserwatyści jeszcze będą tęsknić za czasami gdy "lewicowymi fanaberiami" nazywano edukację seksualną. Hiszpania nie stała się "lewackim" krajem bez powodu - pomogły lata rządów katolickiej dyktatury.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@BlackHawk144: aaaa to nie jest takie oczywiste. Zauważ, że protesty są tak właściwie w wielkich miastach. Wystarczy wykreować odpowiednią narrację oburzyć jeszcze bardziej ludzi ze wsi, że w wielkich miastach niedługo będą robić mydła z płodów i cyk, kolejne lada władania.
  • Odpowiedz
  • 162
@Bomfastic Tu nie chodzi o te protesty, bo one przeminą za kilka dni. Chodzi o szerszy proces, który trwa od lat. Coraz mniej ludzi chodzi do kościoła. Polskie młode pokolenie laicyzuje się najszybciej na świecie i to także na wsiach. Starsi zaś też już nie chodzą tak często jak kiedyś i wolą modlitwę domową. To samo było na zachodzie jakieś 40 lat temu, gdyż Polska z powodu komuny i wpływu JPII
  • Odpowiedz
  • 9
@BlackHawk144 Obawiam się silnej reakcji środowisk prawicowych, może nas czekać kilkadziesiąt lat czarnej dyktatury. Kler i radykałowie tak łatwo nie odpuszczą, tu chodzi o duże pieniądze i władzę...
  • Odpowiedz
@BlackHawk144: Ja bym jeszcze dodał, że takie protesty jakie mają obecnie miejsce wybijają ludzi z przekonania "co pomyślą sąsiedzi", bo widzą tych sąsiadów na protestach ramię w ramię. Do tej pory nadreprezentację w eksponowaniu swoich przekonań miała ta religijna strona, nagle się okazuje, że "jednak ludzie myślą podobnie jak ja" i młodzi pozbywają się presji udawania wierzących.
  • Odpowiedz
@BlackHawk144 @e_m_p Otóż to, teraz ludzie zaczynają widzieć że sranie na polski kościół to nie wstyd. Ja się im tylko dziwię ze oni nie chcą uderzyć w tony nowoczesności żeby być przy korycie za 20 lat tylko wykrzykują z ambony ze edukacja seksualna jest gorsza od covida...
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: Już ci tłumaczę dlaczego - stare grzyby już wiedzą, że to koniec a taka zmiana narracji wymaga wysiłku - niedługo umrą to mają #!$%@?. Są jak PiS obecnie, już nawet nie starają się ratować sytuacji, tylko udają, że wszystko jest po ich myśli.
  • Odpowiedz
@e_m_p eh, akurat działam w stowarzyszeniu w którym zachodzi przemiana pokoleniowa... Bycie 'nowofalowcem' jest trudne i o ile Jędraszewskiemu i jego kolegom na pochybel to liczę że młodzi dojdą do władzy i zrobią z kościoła ciekawą organizacje która sama wystąpi o renegocjacje konkordatu... Oh wait
  • Odpowiedz
Przyjdą araby albo zaleją nas chinczyki i kobieta znów będzie tylko 'ruszająca się' dziurą do używania seksualnego i rodzenia dzieci (na szczescie w większości przypadkow tylko chłopców). I tak ma być!
  • Odpowiedz