Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się w jakim kierunku powinno się rozwijać stricte pod kątem kariery QA. Wiadomo tester automatyzujący testerowi automatyzującemu nie równy ale teraz automatyzuje już tak naprawdę każdy. Czy to Selenium czy to Cypress, to według mnie przesyt jest już konkretny. Podobnie ze stawianiem CI czy testami API. Dlatego myślę sobie w jaki segment uderzać teraz żeby za pare lat być powiedzmy trochę "z przodu". Kiedyś myślałem żeby szybko wskoczyć na QA Managera czy inny stanowisko zarządzające ale jednak chciałbym zostać trochę w technikalniach jeszcze i dopiero potem iść w tym kierunku. Nie uwzględniałem jakiś performance/ security testów ale dość mocno myślałem o testach BI/ Big data czy też AI. Temat wydaje się przyszłościowy ale nie spotkałem się z dużą ilością ofert pracy, kilka które widziałem mają wymagania zbliżone w sumie do normalnego deva Big daty (NoSQL/ Spark / Hadoop, DW, ETL i tak dalej). Jest tu można tester zajmujący się takimi tematami i powie jak to wygląda u niego + z jakim expem/ skillem wszedł w projekt? Temat wydaje się dość skomplikowany bo zapewne to nie już testowanie zwykłych crudów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#testowanieoprogramowania #programista15k #bigdata #businessintelligence #ai
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kermii: BI/ETL tester manualny to głównie robi migracje sporych baz, sprawdza poprawność itp.
Automatyczny w sumie.to samo, ale najpierw musi to zakodować, najczęściej jakimś robot framework. ETL/BI to fakt, przyszłościowe, szczególnie w wielkich korpo