Wpis z mikrobloga

@Morritz: nie będę tutaj odpowiadać na marne powokacje i życzę Ci, żeby nigda ta sytuacja nie dotyczyła Ciebie personalnie. A jeśli będzie dotyczyła to żebyś mógł wybrać zgodnie z swoim sumieniem, a nie czyimś.
  • Odpowiedz
@nielubiemycokien: ale możesz rozjaśnić tutaj żeby każdy wiedział czy dotyczy 6 palców u stopy czy nie bo jest to kluczowe w dyskusji, a ty odbierasz to jako prowokacje to ja dziękuję. To tak jakby katolik odebrał jako prowokację to, że nie przeżegnałem się koło kościoła.
  • Odpowiedz
@alteron: to też ciekawe, ale dokładnie jakich przypadków dotyczy wyrok, bo np. zagrożenia życia z tego co wiem nie wycofali i z tym się zgadzam, że w takim wypadku powinna być możliwość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Morritz: taka że wiesz ze urodzisz dziecko np bez skrory, które zdąży rozwinąć układ nerwowy na tyle żeby odczuwać ból, a następnie umrze w ciągu kilku dni od porodu cierpiąc cały czas?
  • Odpowiedz
@Koliat: czyli matka cierpi fizycznie, jeżeli tak to aborcja jest wskazana? czy chodzi ci o dziecko z powodu przekonania filozoficznego o tym, że nie powinno się generować niepotrzebnego cierpienia i tak samo powinniśmy zakazać zabijania zwierząt
  • Odpowiedz