Wpis z mikrobloga

Wuuuuuuut?! :D
Stary, ranger u mnie w drużynie kosi tak, że aż miło patrzeć (i zazdraszczam). Wystarczy mieć pomysł na postać, jeśli chodzi o power play. Osobiście mam postać Rogue 1 / Ranger 3 i na 4 poziomie masz Sneak Attack + Hunters Mark + Dread Ambusher z Gloom Stalkera i masz w 1 turze obrażenia:
1 atak:
1k10 (luk) + 1k6 (Sneak Attack) + 1k6 (Hunters Mark) + 1k8 (Dread Ambusher)
@MetalowyMarynarz: to zależy jeszcze o jakim Rangerze mowa, o tym z podstawowego podręcznika, czy Essential, który ma wyjść niedługo (albo już wyszedł, bo nie pamiętam). Ten z Essentiala jest lepszy i to sporo.
Nie twierdzę, że Paladyn nie jest OP, uważam, że Ranger nei jest tak słaby jak ludzie piszą.
Ten z Essentiala


@bregath: nie wiem o czym mowisz, ranger revised z ua?
no nie wiem, nadal uwazam ze ranger jest turbo underpowered, artificer, druid, a ostatnio nawet bard sa lepszymi beast masterami niz bm, ranger ssie hooya, z typowego archetypu łucznika to literalnie wszystko jest lepsze; fighter, hexbow, scout rogue, nawet kensei monk
jedyny #!$%@? subtyp rangera - hunter - nawet nie ma spelli konklawowych tak jak te nowe jak
@MetalowyMarynarz: bard nie jest ani arcane ani divine casterem, zabierz mu bandżo, daj silence i #!$%@? ugra

Paladyn ze slotami warlocka do divine smite jest czyścicielem lochów ale z zablokowanym dostępem do magii i przeciwko dobrze poprowadzonemu non-evil magowi (aura of warding), str łotrzykowi i barbarzyńcy nie ma większych szans

Albo behodler ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bard nie jest ani arcane ani divine casterem, zabierz mu bandżo, daj silence i #!$%@? ugra


@Smyrky: ale co to ma do rzeczy xD każdy caster z wyjątkiem może subtle spell sorcerera nie może castować w silence
i o czym ty mowisz xd my dalej rozmawiamy o 5ed? XD
aura of warding to jest u ancients paladyna
musisz mi wytlumaczyc jak niby str rogue dziala, jezeli nawet nie moze korzystać ze
@MetalowyMarynarz:

musisz mi wytlumaczyc jak niby str rogue dziala, jezeli nawet nie moze korzystać ze sneak atack dmgu


Niby tak ale tylko w czysto literalnym znaczeniu

https://twitter.com/jeremyecrawford/status/948700385752969216
https://twitter.com/jeremyecrawford/status/808470611978637313

Finnese weapon d6 nie jest obligatoryjne
Shortsword d6 z Dual Wielder feat (meh jest +1AC zamiast shield +2) + fighting style zawsze jest efektywniejsze w kręceniu obrażeń two handed greastword 2d6
Armor albo medium albo plate na heavy

Balansowanie na granicy zasad ale