Wpis z mikrobloga

@Tomtomprom:

julek których motywacją do wyjścia na ulice jest dbanie o własną dupe.


co znaczy wyjście na ulicę i dbanie o własną dupę? Przecież rozchodzi się o aborcję przy poważnych wadach płodu, a nie aborcję po zdradzie. Co tym julkom według ciebie da wyjście na ulicę w tym momencie? Dobrze się czujesz?
  • Odpowiedz
@Tomtomprom Ty nawet nie rozumiesz o co chodzi xd Twoja mama ma się dobrze bo mogła o sobie zadecydować. Bo nie boryka się z traumą, nie urodziła zapewne dziecka które nie miało np. kręgosłupa (Ty moralnego nie masz ale to inna sprawa) i nie pożegnała go zaraz po urodzeniu. Nie nosila pod sercem martwego albo chorego dziecka. Nie musiała odpowiadać na pytania o płeć, imię i całą resztę, o którą ludzie
  • Odpowiedz
@aleczynapewno92: co do części się mylisz, miał bym brata ale pożył kilka godzin tylko. Pozatym post nie porusza tematu aborcji i tego co wyczynia rząd tylko motywacje niektórych osób, ktore uczestniczą w protestach w ogóle nie rozumiejąc istoty sprawy
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: tak, to dalej zabójstwo dziecka, nawet jeżeli by miało downa i 30 innych chorób, jeżeli żyje to jest to zabójstwo dziecka. I możemy dyskutować czy nie bardziej humanitarne jest ulżenie w cierpieniu czy pozwolenie życ do tej 40stki, ale nie róbmy #!$%@? z logiki, dyskutujemy o mordowaniu dzieci.
  • Odpowiedz
tak, to dalej zabójstwo dziecka,


Nie. To nie jest zabójstwo dziecka. Dziecko zgodnie z KC jest w momencie narodzin. Zgodnie z nauką jest w momencie, gdy może przeżyć poza organizmem matki.

nawet jeżeli by miało downa i 30 innych chorób, jeżeli żyje to jest to zabójstwo dziecka.


Nadal
  • Odpowiedz
@TatoAktywny:

Ale wracając do robienia kurtyzany z logiki - nie patrzmy na wszystkie ciąże, tylko na te usunięte, co też ja zrobiłem.

co jest bez sensu, żeby wiedzieć ile tych aborcji jest, trzeba patrzeć z punktu widzenia głównego zjawiska, a jest nim ciąża, wtedy możemy powiedzieć że w przypadku 3 na 1000 ciąży dziecko będzie zagrożone

Zgodnie z nauką jest w momencie, gdy może przeżyć poza
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jozef-dzierzynski: fajnie. Cieszę się, że nasz dyskusja sprawiła, że zacząłeś poszukiwać informacji. Nawet wkleiłem doskonały materiał.
I ja w żaden sposób nie podważam tego, że właśnie wtedy zaczyna się życie.
Ale...
Mam nadzieję, że dokonałeś tego lekkiego naciągnięcia faktów z niewiedzy a nie celowo.
Cały czas pisałeś o dziecku. O człowieku. Toż że zaczyna się życie w ale nie oznacza, że mówimy o człowieku.
Co by nie wnikać w szczegóły, pozwól, że dosyć
  • Odpowiedz
@TatoAktywny:

Toż że zaczyna się życie w ale nie oznacza, że mówimy o człowieku.

mówimy

jednak biorąc pod uwagę jego osobę to zbyt mocno nacechowany jest katolickim myśleniem.

każdy jest nacechowany jakimś myśleniem, nie znajdziesz człowieka który żadnym myśleniem nacechowany nie jest
  • Odpowiedz