Wpis z mikrobloga

@L3stko Nie jestem zaskoczony, że nie rozumiesz języka polskiego i masz braki w logicznym myśleniu. Pozwól, że przybliżę Ci pojęcie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sylogizm


Czytamy tam:

Sylogizm wywodzi się z prac Arystotelesa, który jako pierwszy podał jego przykład, znany właśnie jako sylogizm Arystotelesa. Jego sformułowanie uważane jest za początek klasycznej logiki. Najczęściej przywoływany jest w postaci:

Jeżeli każdy M jest P oraz każdy P jest S, to każdy M jest S.


Wrzucasz na tagi #wykop #moderacjacontent #konfederacja #polityka picrel, zarzucając @radek41 manipulacje.

A więc, poseł Konfederacji, w 42 sekundzie nagrania, wypowiada takie słowa:

Warto w tym momencie podziękować sędziom Trybunału Konstytucyjnego, że takie orzeczenie wydali


Wróćmy więc do sylogizmu:

Przesłanka A: Przyłębska jest sędzią TK.
Przesłanka B: Poseł dziękuję sędziom TK.

Wynikanie: Poseł dziękuje Przyłębskiej.

Już teraz, mam płomyk nadziei, rozumiesz że nie masz racji w tym zarzucie. I drobna rada - poczytaj jeszcze trochę na temat logiki i języka polskiego przed zarzucaniem innym manipulacji

Tak czy inaczej skoro to jest dla Ciebie nowość, dużo odkryć przed Tobą w życiu Cię czeka, podziwiam jednak że udało Ci się nabyć umiejętność korzystania z Internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #aborcja
Koliat - @L3stko Nie jestem zaskoczony, że nie rozumiesz języka polskiego i masz brak...

źródło: comment_16033914975CHh1HJTMk84e7MyU8qq8c.jpg

Pobierz
  • 5
@Koliat: jesteś niekonsekwentny. @L3stko ma rację, to jest manipulacja. Bo @Radek41 sugeruje w tym tytule, że Winnicki "dziękuje Przyłębskiej" a tymczasem ocierając się o złamanie regulaminu portalu wykop.pl można napisać "dziękuje m.in. Przyłębskiej". Obecny tytuł jest manipulacją nagradzaną platyną na 2 tygodnie Ale widać polski trudny język, nie mam żalu o to do ciebie że się pomyliłeś.
@qluch: ( ͡° ͜ʖ ͡°) szacunek dla ojczystego języka nie jest u was patriotów na najwyższym poziomie, prawda?

Metonimia (gr. μετωνυμία metōnymía)[1][2], inaczej zamiennia – przenośne zastąpienie nazwy jakiegoś przedmiotu lub zjawiska nazwą innego, pozostającego z nim w uchwytnej zależności[3]. Celem może być zwiększenie wyrazistości wypowiedzi lub nadanie jej skrótowości.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Metonimia

Ja wiem że od kiedy @Nox_ wyłapał bana za nazwanie fundacji Pro fundacją Kai Godek nagle
takie rzeczy jak różnego rodzaju przenośnie, zachowując jednocześnie oryginalny sens wypowiedzi.


@Koliat: o zachowaniu sensu wypowiedzi, nie decyduje definicja Mireczku ale odbiorca. Piękno naszego języka pozwala mi na bezpardonowe oskarżenie @Radek41 o manipulację ponieważ korzystając z uroków naszego języka tej manipulacji się dopuścił świadomie, jeśli rozumie zasadę sylogizmu którą tu tak uroczo nam przedstawiłeś a któa dobitnie pokazała, że ten tytuł wprowadza w błąd.
@qluch: Gdyby to była prawda i to rzeczywiście manipulacja, zastanówmy się co by odpowiedział poseł zapytany w następujący sposób:

"Czy mówiąc o sędziach TK którym Pan dziękował, miał Pan na myśli również p. Przyłębską?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)