Wpis z mikrobloga

Wieeeeeeele będzie ten dzisiejszy cyrk kosztował, oj wiele. Najpierw dostanie się Kościółkowi, potem rządowi i prolajferom - a na końcu konserwatystom jako takim. Naruszenie kompromisu aborcyjnego to wytoczenie najcięższych dział, a ponad połowa Polaków jest za aborcją - nawet nie eugeniczną, a pełną legalizacją, w każdym przypadku.

Będzie grubo, będzie wojna, której konserwatyści nie wygrają. To dzisiejsze podrzucanie Kai Płodek było aktem bardzo symbolicznym, IMO. Dziś "wygrała", dziś jest wysoko - a jutro #!$%@? się o chodnik, bo jeśli komuś wydaje się że w środku Europy może istnieć sobie zacofany, katolicki #!$%@?, to życzę powodzenia. Ciśnienie będzie ogromne, tak z zewnątrz jak i wewnątrz - ale teraz nie szeroko rozumiana lewica nie będzie bić się o zachowanie kompromisu i aborcję eugeniczną, tylko o aborcję "na życzenie".

I nie miejcie tutaj złudzeń - szeroko rozumiana lewica tę walkę wygra. To jest wyłącznie kwestia czasu, ba, dzisiejszy wyrok TK przyspieszył ten proces o kilka lat, co najmniej.

#neuropa #polityka #4konserwy #tklive
  • 23
konserwatystom jako takim


@mnik1: ale którym?
Ci którzy są fanami tej zmiany, zostaną z Konfą
Ci którzy są przeciw i tak na nich nie głosowali, ale niektórzy z nich odwrócą się od PiS na który jednak dotychczas głosowali. Na ten pis o uśmiechniętej, łagodnej twarzy Gowina.

Konfederacja zrobiła w końcu to co próbowała od początku, zmusiła PiS do opowiedzenia się wyraźnie a jakiejś trudnej sprawie światopoglądowej. PiS od lat grał w
@mnik1: a ja nie wiem czy to tak jebnie. Polska to nie jest duży kraj. Wszędzie wokół można dokonać aborcji praktycznie na życzenie. Po prostu więcej busów będzie jeździło do Czech i na Słowację. Wzrośnie liczba chorych dzieci, ale to pewnie głównie w bardziej konserwatywnych i biedniejszych rodzinach.
@mnik1: Niestety obawiam się, że to nic nie zmieni. Pewnie przy następnych sondażach spadnie im poparcie o 2 -3%, ale ludzie zapomną za 3 lata.

A jak nie zapomną to znowu rzucą jakimś transferem socjalnym. Podwyższą jakieś podatki, dokręcą śrubę (nielicznej) klasie średniej i wymyślą jakiś nowy program+.

Rządy PiS skończą się na ich własne życzenie, bo to zdegenerowana władza. W 2011 czy 2012 roku PO miała grubo ponad 40% poparcia
@mnik1: chciałbym żeby tak było ale straciłem już wiarę w ten naród. Rzucą wieśniakom jakiś ochłap i będą się cieszyć. Wszyscy niedługo o tym zapomną. PiS już się umocnił. Ci co głosowali za te kilka groszy co niedługo nie będzie nic warte będą teraz siedzieli cicho żeby nie dostać policyjną pałą po łbie.
a ponad połowa Polaków jest za aborcją - nawet nie eugeniczną, a pełną legalizacją, w każdym przypadku


@mnik1: Chciałbym żeby to była prawda ale potrzebne źródło. Większość była jednak za kompromisem czyli praktycznie brakiem aborcji i stan ten im nie przeszkadzał. A część czysto pragmatycznie nie chciała zmian by nie rozhuśtać "wajchy". Teraz odbędzie się pewna "dyskusja" i każdy zajmie jakieś konkretniejsze stanowisko ale niekoniecznie będzie to stanowisko za aborcją.

Najpierw
Ci którzy są przeciw i tak na nich nie głosowali


@Fearaneruial: Nie zgodzę się. Myślę, że dla części wyborców Konfederacji dzisiejsze wydarzenia to będzie tęgi szok, bo choć teoretycznie Konfa niby zawsze chciała zakazu aborcji, tak zawsze w domyśle był to zakaz aborcji "na życzenie", nie eugenicznej.

Czyli że "nie tak my się umawiali, panie Konfederacja".

Kwestią do ustalenia jest jak duża jest to część - ale podejrzewam że może być
@mnik1: Ja po ostatnich wyborach prezydenckich powiedziałem, że na wybory już więcej w tym państwie nie pójdę, ale z przyjemnością będę patrzył jak Konfederacja sobie ten głupi katolibańsko-faszystowski ryj rozwala.