Wpis z mikrobloga

Mirasy, parę dni temu pytałem o rady związane z założeniem "zimowych opon" do mojego crossa.

Fabrycznie miałem 1,65" z mało agresywnym bieżnikiem, a sporo ostatnio jeżdżę po cięższym terenie - czyli po wielkopolskich lasach, gdzie piachu dużo, a w najbliższych miesiącach błota będzie jeszcze więcej.

Nakierowany przez @panato spojrzałem na ofertę Continentala, kolega jeżdżący znacznie więcej niż ja tylko potwierdził, że może to być lepszy wybór niż wstępnie planowane przeze mnie Schwalbe Smart Sam.

Różnica w przyczepności i stabilności w zakrętach jest drastyczna, po wczorajszych 30km po okolicznych lasach i pagórkach czuję, jakbym miał nowy rower w porównaniu do fabrycznego ogumienia.

Piszę zatem, bo może komuś przyda się info, że do rowera Giant Roam 1 2020 zmieści się Continental Race King 29/2.0" na tył i Continental Cross King 29/2.2" na przód. Miejsca zostaje całkiem sporo, można się nie obawiać szorowania czy tarcia z tyłu.

#rower #las #mtb
Afrati - Mirasy, parę dni temu pytałem o rady związane z założeniem "zimowych opon" d...

źródło: comment_1603348676MNHGMBOPjtEJUSTJVGS8PF.jpg

Pobierz
  • 9
@Arthes: @Polczlowiekpolzakolak: XC ma większe prześwity, nowoczesne to w ogóle pomieści opony rzędu 2.4, cross ma mniejszy skok amora, bardziej wyrelaksowaną pozycje - jeżeli ktoś stwierdzi, że woli latać bardziej po parkach i ubitych ścieżkach to do XC wkłada opone 1.9 czy 1.75 i jest spoko, gorzej jak ktoś ma crossa i chce wjechać w bardziej tereniasty teren ( ͡° ͜ʖ ͡°) no to wtedy są
@damian_co_dalej: Nie sposób odmówić Ci racji, ale w moim przypadku nie chciałem XC/MTB, bo zależy mi na wygodnej pozycji w czasie jazdy i w miarę akceptowalnej wadze - wrzucam na niego sakwy i idę w kierunku "adventure bikepacking" czy jak to tam zwą. Do tego nie potrzebuję skoku amortyzatora 160mm i zgięcia jak na rasowych rowerach do #!$%@? po krzakach.
Mój rower całkowicie spełnił te oczekiwania, poza średnimi oponami - te
@damian_co_dalej: Zapewne masz rację, niemniej pisałem też o MTB. W takim razie pokaż proszę linka do jakiegoś XC - jedyna różnica to skok do 100mm? Pozycja na moim rowerze też nie wydaje mi się aż tak bardzo "trekkingowa", więc szukam, jakie jeszcze różnice się pojawiają - a czasem między tymi rodzajami rowerów są mało zauważalne, kiedy nie wiadomo na co szczególnie zwrócić uwagę.