Wpis z mikrobloga

Jakiej firmy dyszę kupić do Endera 3?
Widzę na Allegro jakieś noname po 2-3zł.
Widzę też wyglądające tak samo na Aliexpress po 0,7zł.
No i widzę też na Ali te od Trianglelab po 8zł.
Czy coś innego?

Drukuję max. 0,5-1kg miesiąc z takich materiałów jak PLA, PETG oraz chciałbym spróbować TPU.

No i z jakiego materiału te dysze wybrać? Czy mosiądz jest na tyle uniwersalny żeby nie kombinować z innymi?

Mam zamiar zakupić średnice 0,2, 0,4, 0,6 0,8.

#druk3d #ender3
  • 9
Czy coś innego?


@celestyn:

no wlasnie, pytanie czy stac cie na dysze z powlokami utrudniajacymi przywieranie materialu, bo wtedy cena dyszy startuje od okolo 50 zeta w gore :)

No ale jest roznica miedzy wydaniem nawet 8 zeta, a wydaniem 50 zeta :P
A czy te powłoki są na tyle pomocne, że warto tyle płacić przy hobbystycznym drukowaniu PLA i PETG? Czy może lepiej częściej wymieniać tanie dysze?


@celestyn:

ona raczej przydaje sie przy petg, ktore sie mocno nitkuje i przykleja do wszystkiego ;)

Tu nie chodzi o czestsze wymienianie dyszy (bo sie zepsuje w srodku), tylko o syf, ktory zbiera na zewnatrz dyszy i ktory spadnie na wydruk
@celestyn: generalnie IMO Trianglelab jest mocno przehypowane. Mają oczywiście rzeczy dobrej jakości,ale to nie znaczy, że konkurencja nie ma. Dla przykładu kupiłem od nich BMG, po miesiącu wyłamało mi zęby w tym plastikowym kółku zębatym. Wymieniłem całość na jakiś noname klon i działa mi już pół roku.