Wpis z mikrobloga

@BillyGugu: Spoko pomysł. Spróbuję założyć normalne szelki odwrotnie i wypróbuję jak to działa. Akurat jestem po pierwszym spacerze ze szczeniakiem. Kolega miał nasadkę na pysk z dołączoną tasiemką do smyczy. Działa podobnie, gdy pies szarpie to morda odkręca mu się na bok i pies skręca. Gdy chce iść prosto to nie może szarpać.
  • Odpowiedz
@BillyGugu: Wiem, od wielu lat chodzę na spacery z wieloma różnymi psami, po prostu nie przyszło mi do głowy założyć szelki odwrotnie. Z tym szczeniakiem po pierwszym spacerze już widzę, że nie będę mieć problemu. Załapał w 5 minut, kwestia rasy i konsekwencji w układaniu. Raz wypróbowałem flexi, gówno straszne. Pies nie wie gdzie jest jego limit i szarpie. Dobra opcja tylko dla starych powolnych psów i starej baby której
  • Odpowiedz
  • 0
@G_O_
@BillyGugu
Szelki typu easy walk stoją na tym samym miejscu co norweskie. W skrócie - więcej szkody niż pożytku. Niewygodne i ogranicza psa. Ciągnięcie na smyczy jest skutkiem nieradzenia sobie z emocjami, niezaspokojenia psa i taka forma łagodnej awersji tego nie zmieni. To jak zakładać kaganiec psu zjadającemu śmieci - póki kaganiec jest na pysku, jest ok, ale po jego zdjęciu problem wraca. To trochę dziwne, mieć psa rasy
  • Odpowiedz
@matra: bo 2 na dzien i 2 na noc :p
Po 2 sztuki z racji tej, ze kolory beda jasne a ta moja gadzina lubi sie utytłać wiec na zmiane bedzie. A nocne z elementami odblaskowymi, niestety w NL masa osob jezdzi po zmroku rowerami i nie do konca pies jest widoczny
  • Odpowiedz
  • 0
@G_O_ nie odbierz tego personalnie xD ale flexi to narzędzie jak każde inne - wymaga umiejętności obsługi ¯_(ツ)_/¯
Jestem młoda, mam młodego sportowego psa i moją główną smyczą poza osiedlem jest 10m flexi, a mój pies nie dość że zna limit, to jeszcze na zwykłej smycz nie ciągnie. Pszypadeg? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@BillyGugu: tak właśnie rozmawia się przez pisanie, ciężko przekazać szczegóły... Mam szelki taśmowe, symetrycznie wyregulowane, można je bez problemu założyć odwrotnie bez konsekwencji o których piszesz. Można też po prostu zaczepić smycz o dolną pętlę taśmy. Zresztą nie ważne. To tylko pomysł na urozmaicenie spaceru a nie konkretne rozwiązanie konkretnego problemu.
G....._ - @BillyGugu: tak właśnie rozmawia się przez pisanie, ciężko przekazać szczeg...

źródło: comment_1603354321GF5HTeShFugy0c31bhnd4d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@G_O_: @BillyGugu: ta nasadka to halter, dla mnie mocno barbarzyńskie narzędzie https://bialyjack.pl/halter-pozytywny-cud-szkoleniowy/

Co do easy walków, to jak @matra wyżej pisze, plus dla szczeniaka niekoniecznie, bo może sobie zrobić kuku w kościec, idąc tak, żeby przeć do przodu, ale bokiem.
Ogólnie szczeniaki i młode psy (duże rasy nawet do drugiego roku życia) polecam prowadzić na guardach lub obroży, żeby się nie zdziwić nieprzyjemnie za kilka lat, że
  • Odpowiedz
@matra: Widzę, że kopnął mnie zaszczyt rady od eksperta. Kolega ma ~35kg sukę. Bardzo dynamiczna, dominujący charakter i agresywna. Nie pamiętam nazwy rasy, jakaś rodowita brytyjska w typie teriera. Była na szkoleniach w jakiejś angielskiej szkole dla psów. Bardzo ładnie się ułożyła ale z wyjątkiem ciągnięcia na spacerach. Skończyło się na tym, że trener polecił tę nasadkę na mordę i po kilku spacerach pies przestał ciągnąć. I to gówno prawda,
  • Odpowiedz