Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu wrzuciłem górne mocowanie amortyzatora. Muszę wymienić ten ogumiony talerzyk. Może moje pytanie będzie z serii głupich ale.. czy podczas odkręcania tej śruby i podmiany talerzyka auto może stać na kołach? Czy muszę je podnieść? W niektórych markach są od góry dodatkowe śruby mocujące - najczęściej 3szt. - u mnie takich mocowań nie ma i mam zagwozdkę?

#kiciochpyta #motoryzacja #mechanikasamochodowa
Karamblak - Na zdjęciu wrzuciłem górne mocowanie amortyzatora. Muszę wymienić ten ogu...

źródło: comment_16033082171s2juxozpYh9NTOs83Fj2T.jpg

Pobierz
  • 12
@n_____S źle mnie zrozumiałeś, kolumny nie ruszam. Wymieniam tylko ten talerzyk i to jest moim celem. Jego się ściąga od góry. Boję się tylko czy coś nie strzeli jak auto będzie na kołach..
@Karamblak: Kiedyś robiłem na stojącym samochodzie. Musisz przygotowac listę ulubionych przekleństw, bo gwint od amortyzatora będzie uciekał - nic go nie trzyma. U mnie w srodku jest imbus, ale cały tłok się obraca. Dociążałem samochód imadłem i jakoś przykręciłem. Potem kupiłem ściskacze za 15 zł.
@vincent38 dzięki, tak myślałem że to może tańczyć. Ta fotka jest poglądowa z Citroena. Będę wymieniał akurat w Peugeot 308 ale wygląda to bardzo podobnie..
Masz na myśli ściskacze do sprężyn?
@Karamblak: Wygląda jakbyś powinien odkręcać na kołach. Na logikę to łożysko i cały macpherson jest oparty na dole, a ta guma i podkładka trzymają to z drugiej strony. Chyba że francuz, to tam wszystko jest możliwe. Odkręć nakrętke ale tak żeby została na gwincie i pobujaj samochodem, jak coś będzie prężyć powinno się poluzować i będzie wszystko widać