Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1521
Niepopularna opinia: świat według kiepskich jest przereklamowany, a poziom humoru trafia jedynie do osób o małym ilorazie inteligencji.

Dobitnie udowadniane jest to za każdym razem gdy ktoś dzieli się tutaj swoimi "ulubionymi momentami", które okazują się być po prostu przykre i żałosne.

#pdk #takaprawda #swk #seriale
greedy_critic - Niepopularna opinia: świat według kiepskich jest przereklamowany, a p...

źródło: comment_1603259310XCkob9CYqhcM7G8lKvfZRe.jpg

Pobierz
  • 218
@buhubuhu w pierwszym przypadku jest najwyżej dzieło dużego pecha, który nie przydarza się większości ludzi. W drugim albo chodzi o własną organizację miejsca pracy, którego porządek nie jest widoczny dla postronnych albo o uzyskanie pomocy z zewnątrz od żony czy sprzątaczki.
@greedy_critic: ŚWK to wyjątkowa satyra tego, czym jest Polska, standardowy Polak, jego rodzina, codzienne troski i wyzwania. Wyśmiewa rzeczywistość, w której omawiany Polak - każdy z nas się znajduje, jakie ma problemy i jakie rzeczy go cieszą. Jest to podane w dość prymitywnym sosie, ale czy właśnie nie na tym polega rzeczywistość? Przypomnijmy sobie Dzień Świra - były bluzgi, poniekąd obsceniczność, dla mnie momentami niesmaczny. Ale genialny.
Jeżeli tego nie rozumiesz,
@grejfrut: no nie zgadzam się że pierwsze jest pechem - sprzątanie jest dość prostą czynnością, natomiast osiąganie w życiu sukcesów przytrafia się małemu procentowi - większość jest sfrustrowana i nieszczęśliwa, niezależnie od tego czy mają na chacie odkurzone czy nie :)
@greedy_critic: Skoro nie wyłapałeś tako oczywistych aluzji, jak np. odcinek "Ferdynand K." będący niemal żywcem kopią "Procesu" Kafki, "Kiepska bajka o złotym jajku" jako prezentacja greckiego mitu o królu Midasie, "Sto lat" z aluzją do "Wesela" Wyspiańskiego czy "Waldek w krainie czarów" jako odpowiednik "Alicji w krainie czarów" to obawiam się, że to z Twoją inteligencją coś nie tak. Plus kupa aluzji do polityki AWS w latach 90. typu "piwo bezalkoholowe"
Historia zna wiele przypadków, gdzie ludzie w wieku 20 lat pluli na ten serial, a gdy trochę lat minęło i nabrali masy w mózgu, nagle zaczęli go bardzo doceniać.


@drapieszny_jak_lef: Na początku uzależniałeś stosunek do serialu od poziomu IQ. Jak rozumiem twierdzisz, że z wiekiem wzrosło im IQ? Dość śmiała teza, ale wyjaśniałaby dlaczego powinniśmy jednak słuchać naszych babć i dziadków, i potwierdzała, że starsi mają rację. ( ͡° ͜
@buhubuhu :) część ludzi nie widzi różnicy w posprzątanym i nieposprzatnym, to wskazówka, że reszta ich życia wygląda taka samo. Sprawy są nieuporządkowane, przekładane, zapominiane. Z czegoś takiego pochodzą ich nieszczęścia życiowe, nie z przypadku.
@greedy_critic: Teraz to ą ę mając dostęp do filmów/sitcomów z każdej częsci świata. Kiedyś się siadało na dupie i bawiło nieziemsko. Po wielu latach serial już tak nie bawi, ale się uśmiałem jak byłem mały, chociaż rodzice zawsze byli niezadowoleni, że to w Tv leci
@ZygmnuntIgthorn: Mam śmiałą tezę - jesteś debilem, albo masz autyzm bo 1.najwyraźniej nie zrozumiałeś za bardzo co napisałem 2. Implikujesz że coś tam, myśląc, że jesteś cwany 3. trochę dosłownie bierzesz gównometafory
Jeśli żadna z tych rzeczy, to po prostu nie masz poczucia humoru, albo jego szczytem dla ciebie jest trollowanie na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Skąd mam wiedzieć która to opcja. Wykluczam jedną - tę, że jesteś taki woke i