Wpis z mikrobloga

@lekkonieobecny: Tak( ͡° ͜ʖ ͡°) Znaczy nie pamiętam czy dokładnie 100% ale zdecydowana większość to wig20 i mwig40. Nie podam ci dokładnie struktury portfela ale czytałem kiedyś, żę muszą jakiś % inwestować w wig20 jakiś w mwig40% i tak dalej, być może jest tam jakiś % inwestycji zagranicznych ale raczej mniejszy niż większy.
  • Odpowiedz
@mepps: PPK też chwali. Ogólnie np takie IKE od ing daje możliwość przerzucania kasy między funduszami. W PPK tego nie ma wprawdzie, ale ich struktura jest jak jeden z funduszy dostępnych w takich IKE.
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny: sarkastycznie napisałeś w poście "Absolutny hit.", a jak cię ktoś wyjaśnił w komentarzu to teraz odwracasz kota ogonem. Większość kasy OFE trzymają w polskich akcjach, a te dołują.

W sumie OFE posiadają 74,6 proc. środków zaangażowanych w polskie akcje, 7,2 proc. w zagraniczne, 7,3 proc. w obligacje oraz 10,8 proc. w depozyty i inne.


https://www.bankier.pl/wiadomosc/OFE-na-wielkich-zakupach-7929761.html
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny: daj już sobie spokój, bo z góry założyłeś negatywną narrację i minvt ci ładnie pokazał jak twoja gadka ma się do rzeczywistości.

Co do średniorocznej stopy zwrotu to:

"W pełnym okresie regularnego oszczędzania oraz biorąc pod uwagę opłaty manipulacyjne OFE uzyskały wewnętrzną stopę zwrotu na poziomie 4,65%." - która była liczona na maj 2016, gdy WIG20 był w wieloletnim dołku, rok później był już o jakieś 32% wyżej, więc i ta średnioroczna stopa zwrotu byłaby wyraźnie wyższa, choć i tak te 4,65% to jest co najmniej niezły
  • Odpowiedz